[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

I żaden gołąb nie ucierpi

 
Elbląg, Niektóre gatunki gołębi są prawnie chronione
Niektóre gatunki gołębi są prawnie chronione (fot. travel, Fotka Miesiąca luty 2012)

- Podczas remontu budynków telekomunikacji na ulicy Polnej zamurowano żywcem gołębie! - taki dramatyczny mail przesłał nasz Czytelnik, dodając, że o sytuacji poinformował już odpowiednie służby, ale nie zauważył żadnej reakcji. Urząd Miejski zapewnia, że reakcja była, a życie gołębi nie jest zagrożone.

"Z powodu upałów ptaki mogą długo nie przeżyć. Proszę o interwencję!" - alarmował elblążanin. Straż Miejska potwierdziła, że otrzymała takie zgłoszenie, a patrol został wysłany na wskazane miejsce.
       - Na miejscu strażnicy zastali ekipę remontową, która montowała kratki na szybach wentylacyjnych. Pracownicy zapewnili, że jeśli tylko zobaczą gołębie, odstąpią od działania - mówi Marcin Bukowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Elblągu.
       Gołębi nie zauważyła pracownica Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, która również pojechała pod wskazany adres zaalarmowana przez elblążanina. Stwierdziła natomiast, że wylot z jednej strony szybu wentylacyjnego jest otwarty i nawet jeśli w pobliżu są ptaki to nie stanie im się krzywda.
       Dziś (31 lipca) sprawa wydaje się być zakończona.
       - Montaż kratek wentylacyjnych zlecił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, ale czas okazał się niefortunny - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Dziś odbyła się wizja lokalna z udziałem administratora budynku, którym jest jeden z operatorów telefonicznych. Okazało się, że ten już wczoraj zlecił zdjęcie części kratek wentylacyjnych (w sumie tych kratek jest ok. 50). Jest to wymóg środowiskowych, bo trwa okres lęgowy ptaków. Możliwe, że gołębie latają w pobliżu, może nawet zakładają w tych szybach wentylacyjnych gniazda, ale teraz mogą się swobodnie poruszać.
       Po zakończeniu okresu lęgowego, po sprawdzeniu otworów wentylacyjnych, kratki będą mogły zostać zamontowane. Stanowią one ochronę przed skrzydlatymi gośćmi, których akurat w tym miejscu być nie powinno.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Taki czujny, ale jakoś nie interweniował w sprawie łamania przepisów ruchu drogowego przez elbląskich rowerzystów. Dobrze by było, gdyby stosowne służby zainteresowały się jazdą rowerami po chodniku, a szczególnie na ulicy Robotniczej od Zawady w kierunku targowiska miejskiego. Wyjątkowo agresywny jest młodzieniec o sylwetce osiłka, który uważa, że wszyscy mu muszą ustępować, a swoją jazdą naraża innych na nieszczęście. Niestety inni mu wtórują, a bluzgi po zwróconej im uwadze są naprawdę paskudne.
 • @Chodnikowybidus - serio ? cóż jakie miasto takie wiadomości, napisz do TVP tam jest program Ocaleni, tam lubia takie opowieści z krypty, a tak na marginesie co zamurował gołębie ? chyba że niewidomy a to zwracam chonor przez ch bo to chonor murarsko-tynkarski
 • Znowu człowiek i jego potrzeby macie w D. Zasr,ne wszystko przez ptaki , na dodatek właściciele mieszkań nie mają prawa nic robić w budynkach bo ptaki. Niech U M ptaki zagniezdzi u siebie w biurach .
 • Latające szczury...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  19
  Z i e l a r z (2019-07-31)
 • @Chodnikowybidus - Donosiciel
 • Cicho durnie, nie zabierajcie głosu sadyści.
 • Tylko żrą i srają jak moja teściowa
 • Tak, ktoś by zamurował gołębie w szybach wentylacyjnych, by potem po budynku niósł się fetor rozkładającej padliny. Akurat w tamtych okolicach ktoś dba o gołębie, a "tragedii" dzieci w patologicznych rodzinach nie zauważa??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Ciekawski(2019-07-31)
 • Jak ci żal gołębi to zacznij dokarmiać na swoim parapecie albo w domu jak ci nasrają z wdzięczności to wtedy pogadamy a od sadystów nie wyzywaj nikt ich tam specjalnie nie zamurował niektórych ludzi w tym mnie denerwują bo srają na okna samochody i balkony i nikt w tej kwestii nic nie może zrobić bo są pod ochroną nieważne że pożytku z nich nie tylko szkody
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  12
  miłośnik zwierząt nie szkodnikó(2019-07-31)
 • @miłośnik zwierząt nie szkodnikó - Owszem, bywają uciążliwe, ale to nie powód żeby je żywcem zakratowywać. ..
 • Przecież napisałem że specjalne tego nie zrobili i nie jestem orędownikiem mordu gołębi po prostu nie lubię wyzywania od sadystów jak ktoś sobie nie zasłużył to raz dwa stwierdzam istnienie problemu gołębi i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5
  4
  miłośnik zwierząt nie szkodnikó(2019-07-31)
 • gołębie to zaraza ludzie nie powinni ich karmić dajcie chleb głodnym.
Reklama