UWAGA!

Idealne przedszkole dla mojego dziecka

Elbląg, Idealne przedszkole dla mojego dziecka
fot. arch. portEl

Jakie powinno być - zastanawiają się rodzice kilkulatków. Ważna jest oferta edukacyjna placówki, jej kadra, a także sama baza lokalowa. 20 marca ruszy rekrutacja przedszkolaków. Rodzice będą mieli miesiąc na zapoznanie się z ofertami i złożenie formularza.

Opieką przedszkolną mogą być objęte dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a w szczególnych przypadkach (wolne miejsce, dziecko jest samodzielne) od 2,5 roku. Najwięcej chętnych jest oczywiście na przedszkola publiczne, ponieważ są tańsze.
       - Mamy 21 przedszkoli publicznych oraz jedno w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elblaga.
       Ofertą kuszą jednak placówki prywatne.
       - W mieście działa 10 niepublicznych oraz punkt przedszkolny „Mały Geniusz” – dodaje rzeczniczka prezydenta.
       Na co zwracają uwagę rodzice, gdy decydują się zapisać swoje dziecko do przedszkola? Niekoniecznie na to, by placówka była blisko miejsca zamieszkania, choć jest to wygodne. Rodziców interesuje oferta placówki: czy przedszkole gwarantuje bezpieczeństwo i odpowiednią edukację, a także możliwość poznawania świata i nabywania różnych umiejętności, które później, w wieku szkolnym, zaprocentują. Ważna jest również baza lokalowa – to, czy przedszkole jest przyjazne maluchom, czy ma odpowiednio przygotowany plac zabaw. Placówki muszą więc być konkurencyjne.
       Nabór chętnych do przedszkoli rozpocznie się 20 marca i potrwa do 19 kwietnia. Pełna rekrutacja zakończy się 10 czerwca. Wówczas nastąpi ogłoszenie wyników.
       Zapisy do przedszkoli przyjmowane są w formie tradycyjnej, poprzez dostarczenie wypełnionego formularza do placówki. Można również wybrać drogę nowoczesną, korzystając z Elektronicznej Platformy Edukacyjnej.
       - Około 19 marca powinniśmy znać ilość wolnych miejsc, które będą do dyspozycji małych elblążan – kończy Anna Kleina.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama