UWAGA!

Ile koronawirusa w mieście i regionie? Szpitale ograniczają wizyty

 Elbląg, Ile koronawirusa w mieście i regionie? Szpitale ograniczają wizyty
Fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

W miarę upływu kolejnych jesiennych tygodni wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa. W regionie niemal nie ma odnotowanych zachorowań na grypę, sezon na tę chorobę jeszcze się nie zaczął. Jak wygląda liczba stwierdzonych przypadków Covid-19 w Elblągu i w powiecie w danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej?

Według danych Sanepidu z 16 listopada, na koronawirusa we wrześniu w Elblągu i w powiecie elbląskim zachorowało odpowiednio 23 i 10 osób. W październiku było to 77 i 11 osób, w listopadzie – 112 i 30 osób.

We wrześniu odnotowano jedno zachorowanie na grypę, w październiku jedno zakażenie wirusem RSV (syncytialnym wirusem oddechowym).

"Grypa i COVID-19 mają się w tym sezonie wyjątkowo dobrze. Choć statystyki, ze względu na ograniczone testowanie, tego nie odzwierciedlają, liczba zakażeń rośnie z tygodnia na tydzień" – informuje Medonet przedrukowując tekst z Die Welt. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania zachorowaniom są szczepienia.

Według cytowanego przez portal immunologa Andreasa Radbrucha z Niemieckiego Centrum Badań nad Reumatyzmem w Berlinie, jednoczesne podawanie szczepionek chroniących przed grypą i koronawirusem jest bezpieczne.

- Jeśli do szczepienia przeciw grypie stosuje się żywą szczepionkę, taką jak ta donosowa dla dzieci, między szczepieniem przeciwko grypie a szczepieniem przeciwko COVID-19 powinno upłynąć co najmniej 14 dni" – zastrzega immunolog.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że ze względu na rosnącą ilość przypadków zakażeń wywołanych koronawirusem oraz sezonem grypowym, zostały wprowadzone ograniczenia odwiedzin pacjentów.

"W dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy odwiedziny odbywają się w godzinach 12 – 14 oraz w godzinach 16 – 18. W poszanowaniu praw pacjenta, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby u pacjenta (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału" - czytamy na stronie WSZ. "Przed wejściem do sali pacjenta zaleca się, aby odwiedzający zakrywali usta i nos maseczką ochronną".

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama