UWAGA!

Ile lat ma Święty Mikołaj?

Elbląg, Tłumy dzieci przyszły dziś na spotkanie ze Świętym Mikołajem
Tłumy dzieci przyszły dziś na spotkanie ze Świętym Mikołajem (fot. Witold Sadowski)

6 grudnia do Elbląga przyjechał miły i niecierpliwie wyczekiwany przez najmłodszych gość, czyli Święty Mikołaj. W Centrum Sportowo-Biznesowym przywitały go setki dzieci. Gromkim „Sto lat” uczciły imieniny jegomościa z białą brodą, a później ruszyły z nim w tany formując koła, wężyki, klaszcząc i radośnie podskakując. Święty Mikołaj przyznał, że elbląskie dzieci są mu szczególnie bliskie. Zobacz fotoreportaż.

Już przed godziną 10 w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej tłoczyły się przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. W czerwonych czapeczkach, z anielskimi skrzydełkami na plecach bądź ze srebrnymi gwiazdami na opaskach – tak przebrane dzieciaki przyszły powitać Świętego Mikołaja. Była okazja, by dowiedzieć się, jakie prezenty dzieci znalazły dziś w swoich butach. Nam zwierzyły się 5- i 6-latki z Przedszkola nr 34.
       - Czekoladki i św. Mikołaja – mówiła Natalka.
       - Wystrzelnię i samochód – dodał Kuba.
       - Grę „Zgadnij kto to” i bakugana – rzucił Igor.
       - Samochód Kevina z Ben 10 – dodał Damian.
       - Zestaw kosmetyków Ben 10 – cieszył się Antoś.
       Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, gdzie mieszka Święty Mikołaj i na znany adres piszą do niego listy:
       - Mikołaj mieszka tam, gdzie jest zimno. Na Biegunie Północnym – zgodnie mówiły przedszkolaki.
       Mają natomiast problem z określeniem wieku jegomościa w czerwonym płaszczu. No bo ile lat może mieć Święty Mikołaj?: - Ze 100, 200, a nawet 34 – jak się okazało.
      

 


       Gdy na sali sportowej pojawił się niecierpliwie wyczekiwany gość, dzieci przywitały go gromkim „Sto lat”, wszak dziś imieniny Mikołaja. Później ochoczo złożyły przysięgę: „Zawsze będą grzeczne. Będą zjadać tylko zdrowe pożywienie i odrzucają chipsy i pepsi. Przy jedzeniu nie będą grymasić ani marudzić”. Następnie przyszedł czas na tańce. Na parkiet ruszył także Święty Mikołaj. Mknął wężykiem, bawił się w kółeczkach z dziećmi. Obejrzał także popisy taneczne wychowanków MDK.
       - Dzieci w Elblągu są bardzo grzeczne – przyznał. – Ja tu wszystko widzę przez cały rok, bo bardzo lubię to miasto, szczególnie ostatnio – tajemniczo dodał Mikołaj.
       Zabawę ze Świętym Mikołajem przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. I trzeba przyznać, że udała się znakomicie. Dzieci zachwycone, roztańczone i obdarowane słodyczami niechętnie kierowały się do wyjścia. Ale przed nimi kolejne zabawy choinkowe i mikołajkowe w przedszkolach i szkołach. A Święty Mikołaj odwiedzi każdego podczas Gwiazdki.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama