UWAGA!

Indeks za maturę

Już po raz dziewiąty organizowany jest konkurs na najlepszą pracę pisemnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego "Elma". Sześcioosobowa komisja oceniła 48 prac uczniów ze szkół powiatu elbląskiego, bartoszyckiego, braniewskiego, iławskiego, lidzbarskiego i miasta Elbląga. Wyniki zostaną ogłoszone 18 czerwca.

Pierwszy konkurs na najlepszą pracę pisemnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego "Elma" został ogłoszony w 1994 roku przez kuratorium oświaty. Z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w komitecie organizacyjnym znalazła się elbląska delegatura kuratorium oświaty w Olsztynie oraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna.
     - Na tegoroczny konkurs wpłynęło 48 prac - mówi Iza Seredocha z Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej. - Sześcioosobowa komisja oceniła je w trzech kategoriach: licea ogólnokształcące - profil humanistyczny, licea ogólnokształcące - pozostałe profile, licea zawodowe i technika.
     - Typując laureatów premiowaliśmy przede wszystkim trafność wyboru formy wypowiedzi - wyjaśnia Zofia Ostrówka, przewodnicząca komisji oceniającej i pomysłodawczyni konkursu. - Premiowaliśmy również właściwy sposób łączenia wiedzy polonistycznej ze swobodą interpretacyjną, umiejętność doboru środków ekspresji językowej, oryginalność refleksji, spostrzeżeń i ocen. Na opinię komisji miała też wpływ niecodzienność pomysłów twórczych, wyczucie i zrozumienie słowa, troska o kulturę języka.
     Zwycięzcy konkursu (dokładnie dwóch) otrzymają indeksy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej. Oznacza to dla nich rok bezpłatnych studiów. Laureaci sami będą mogli wybrać kierunek, na którym chcą studiować. Ich nazwiska poznamy 18 czerwca, podczas uroczystości, która odbędzie się w siedzibie EUH-E.
     - W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta, oświaty, dyrektorzy szkół, sponsorzy oraz młodzież z LO w Braniewie, Zespołu Szkół w Pasłęku, w Iławie, ZSO nr 1 w Elblągu - dodaje Iza Seredocha.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To troche zabawne, ze tak skompromitowana szkola organizuje konkursy na swoje kierunki. A ja juz sadzilem, ze nikt powazny nie bedzie chcial miec ich dyplomu, tak jak bylo z BWSH.
 • Jeszcze dodam, ze p. Ostrowka i p. Seredocha swietnie sie znaja - obie byly polonistkami w I LO.
 • a czemu nikt nie wzial mojej pracy z polskiegoz matury do tego konkursu?????? esz co za niesprawiedliwosc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olisia(2002-06-12)
Reklama