UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integracja międzypokoleniowa w Gimnazjum nr 4

 
Elbląg, Integracja międzypokoleniowa w Gimnazjum nr 4
fot. nadesłana

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) od wielu już lat realizują program "Bezpieczna starość".

Wiele zadań podjętych zostało w bezpośredniej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych: wspólne warsztaty rękodzieła artystycznego, wykłady, występy artystyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka, zajęcia gimnastyczne i rekreacyjne.
       W bieżącym roku szkolnym młodzież Gimnazjum nr 4 przystąpiła do realizacji zadania w ramach Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą "Wspólne działania - wspólne korzyści". UTWiON jest wnioskodawcą projektu i partnerem wiodącym, zaś Zespół Szkół nr 1 występuje jako partner formalny. W ramach tego projektu odbędą się wspólne prelekcje o galeriach sztuki, warsztaty rękodzieła artystycznego młodzieży z seniorami, warsztaty malarskie słuchaczy Uniwersytetu i uczniów Gimnazjum nr 4. W czerwcu 2013 r. odbędzie się plener malarski seniorów i młodzieży w Krynicy Morskiej zakończony wystawą prac plastycznych, a w sierpniu integracyjny festyn żeglarski w Suchaczu (nauka szant przy ognisku, zabawa, konkursy, rejsy po Zalewie Wiślanym).
       Już w październiku rozpoczęły się wspólne warsztaty artystyczne. Na pierwszych zajęciach wykonano karty świąteczne techniką collage, a obecnie ozdabiane są wazony, butelki i dekoracje świąteczne techniką decoupage. Przed uczestnikami zajęć są jeszcze stroiki świąteczne bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz nauka filcowania. Atmosfera na spotkaniach jest bardzo przyjazna, a młodzież dużo się uczy od słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
       30 października odbyła się też w Zespole Szkół nr 1 pierwsza prelekcja w ramach cyklu "Galerie świata", która dotyczyła Luwru, a poprowadził ją ksiądz Grzegorz Wąsowski. W wykładzie obok seniorów uczestniczyła młodzież z klasy II b i II c Gimnazjum nr 4.
       Wszyscy partnerzy projektu mają nadzieję, że działania w ramach programu "Wspólne działania - wspólne korzyści" rozbudzą wyobraźnię, kreatywność i pozwolą na realizację pasji uczestników, dadzą im satysfakcję, poprawią ich samoocenę, wpłyną na integrację międzypokoleniową oraz zmotywują młodzież i osoby starsze do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzięki udziałowi w zadaniu seniorzy i uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu malarstwa i historii sztuki oraz w dyskusji poznają wzajemnie swoje poglądy.
      
Alicja Stando – koordynator projektu, nauczyciel ZS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama