UWAGA!

Integracja niejedno ma imię

 Elbląg, Integracja niejedno ma imię
(fot. nadesłane)

Środa 29 września była smutna i deszczowa. Jednak nie w Gimnazjum 6, gdzie tego dnia śmiech i radość ze wspólnego przebywania wygrały z ponurą aurą. Gimnazjum nr 6 z klasami integracyjnymi postanowiło bowiem zaznajomić się z rówieśnikami z sąsiedniej szkoły podstawowej.

Gimnazjaliści "szóstki", która mieści się przy ul. Rawskiej, w swoje mury zaprosili uczniów klas VI SP 16. W sportowych i intelektualnych zabawach mogli oni spotkać starszych kolegów , którzy niedawno opuścili mury ich podstawówki i aktualnie są gimnazjalnymi pierwszakami. Równocześnie była to okazja do poznania obiektu ,do którego być może skierują swoje kroki wiosną, dokonując wyboru dalszego kształcenia. Uczniowie gimnazjum pomysł integracji poziomu klas I z ostatnim rocznikiem SP 16 przyjęli z zadowoleniem. Dotychczas w Gimnazjum 6 kadra psychologiczno - pedagogiczna prowadziła zajęcia integracyjne w poszczególnych klasach. Od kilku lat tradycją stał się Dzień Integracji całego poziomu klas I . Ten pomysł jest nową propozycją, ale biorąc pod uwagę entuzjazm uczniów i zaangażowanie nauczycieli istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie kontynuowany.
      
Anna Miazga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a co na to pani iwanowicz :) 6 daje radę :)
 • Odp: Gimnazjum nr 6 z klasami integracyjnymi ma ofertę którą potrafi dostosować dla każdego ucznia i tego zdolnego i tego z trudnościami edukacyjnymi. Elastyczna, dynamiczna i pomysłowa kadra sprawia, że 6 daje radę.
 • "INTEGRACJA" -to bardzo nie ładne słowo. Sugeruje, że jest podział ludzi na TYCH i TAMTYC, a przecież wszyscy ś ą równi i w szkole i w spoleczeństwie, niepelnosprawni i zdrowi.
 • G6 integruje - bardzo ładne określenie- szczególnie w wydaniu kadry i uczniów tej szkoły. Wspiera kontakty różnych społeczności uczniowskich: starszych z młodszymi, zdrowych z chorymi, itp. Integrować się trzeba! Bycie obok nie wystarczy, warto być -ze sobą-. Idea współpracy rządzi w "szóstce" - BRAWO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zintegrowana(2010-10-03)
Reklama