UWAGA!

Integracyjne festyny

7 maja na terenie Stadniny Koni w Rzecznej odbędzie się festyn integracyjny, w którym weźmie udział niepełnosprawna elbląska młodzież oraz mieszkańcy miejscowości.

Będzie to już druga integracyjna impreza organizowana wspólnie przez Sportowy Klub Jeździecki "Baskil" oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu.
     - Na początku kwietnia na terenie Stadniny Koni w Rzecznej bawili się świetnie uczniowie miejscowej szkoły oraz niepełnosprawna młodzież z Elbląga - mówi Anna Garbarska - Werner z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Elblągu. - Było ognisko i pieczenie kiełbasek, przejażdżki konne oraz bryczkami.
     A już 7 maja w Rzecznej odbędzie się kolejny festyn. Okazją do zabawy będą obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
     - Oprócz imprez integracyjnych prowadzimy spotkania z burmistrzami, wójtami i gminnymi ośrodkami pomocy społecznej w powiecie elbląskim, które mają pomóc w określeniu potrzeb dotyczących rehabilitacji, edukacji i możliwości wykonywania pracy przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną - dodaje Anna Garbarska - Werner.
     Imprezy zostały dofinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie IV" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama