UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Integracyjny turniej bocci

VII Wojewódzki Turniej Bocci - „Sportowa integracja” odbędzie się w środę 25 kwietnia w godz. 10 – 14 w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Kościuszki.

Celem turnieju jest upowszechnienie sportu wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie i młodzieży szkolnej, integracja młodzieży niepełnosprawnej ze środowiskiem lokalnym, podnoszenie sprawności psychofizycznej i popularyzacja dyscypliny sportowej – boccia w środowisku lokalnym.
       Zawodnikami są osoby dorosłe niepełnosprawne intelektualnie z dwunastu Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jantara, Marzęcina, Koniecwałdu, Susza, Ostródy, Kolnika, Malborka, Górowa Iławeckiego i Elbląga. Każdy WTZ reprezentuje 3 zawodników.
       Boccia może być grą zarówno indywidualną jak i zespołową. Posiada walory sportowo rehabilitacyjne szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Od 1996 r. jest w programie Igrzysk Paraolimpijskich.
       Zawodnicy dysponują 13 skórzanymi bilami o wadze 290 g i 27 cm w obwodzie: sześcioma w kolorze czerwonym, sześcioma w niebieskim i jedną białą. Gra przebiega w polu o wymiarach 6 m x 10 m. Kapitan drużyny rozpoczyna grę od wyrzucenia bili białej i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej. Następnie zagrywa zawodnik drużyny przeciwnej, który również stara się umieścić swoją bilę jak najbliżej białej.
       O kolejności następnego rzutu decyduje sędzia – bilę rzuca zawodnik tej drużyny, którego bila znajduje się dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej. Zawodnicy rzucający bile mogą przesuwać znajdujące się bile w grze, rozbijać ustawione już układy bil starając się umieścić jak najwięcej bil koloru swojej drużyny przy białej bili. Po wyrzuceniu na plac gry wszystkich bil kończy się runda. Każdy mecz na danym polu rozgrywa się w sześciu rundach. Mecz wygrywa drużyna, która zdobyła największą ilość punktów. W przypadku remisu o wygranej decyduje dodatkowy rzut, który wykonuje dowolnie wybrany zawodnik z danej ekipy.
       O zwycięstwie w turnieju zadecyduje liczba punktów zdobyta w rozgrywkach finałowych.
       Organizatorami turnieju są: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy sami” w Elblągu, Stowarzyszenie „Tacy sami” w Elblągu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu.
      
Iwona Pietraszkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia „Tacy sami”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama