UWAGA!

IV LO: 20 lat minęło jak jeden dzień...

 Elbląg, IV Liceum Ogólnokształcące obchodzi dziś (10 października) 20-lecie istnienia
IV Liceum Ogólnokształcące obchodzi dziś (10 października) 20-lecie istnienia (fot. K)

Wydawać by się mogło, że IV Liceum Ogólnokształcące jest w Elblągu od bardzo dawna. A to za sprawą nie tylko wspaniałych absolwentów, którzy osiągają sukcesy, ale również licznych akcji, w których szkoła bierze udział. Jest tu między innymi silnie rozwinięty wolontariat. Uczniowie tej szkoły pomagają najbardziej potrzebującym. W tym roku IV LO obchodzi swoje 20-lecie. – Mam nadzieję, że kolejne 20 lat nie będzie gorsze od tych, które minęły – mówił dyrektor, Sylwester Stanicki.

– Szkoła jest po to, aby byli w niej uczniowie – mówił Henryk Horbaczewski, były dyrektor IV LO, podczas gali zorganizowanej z okazji jubileuszu. Na uroczystość przybyli między innymi wiceprezydent Marek Pruszak, wicewojewoda Grażyna Kluge, senator Witold Gintowt-Dziewałtowski, byli dyrektorzy szkoły, byli i obecni nauczyciele oraz uczniowie i absolwenci.
       – Szkoła bardzo mocno zmieniła się przez te 20 lat – mówił Sylwester Stanicki. – Zmienia się rzeczywistość wokół nas, w związku z tym myślę, że to jest ewolucja zmierzająca do dostosowania szkoły do nowych warunków. Ta szkoła jest, w moim mniemaniu na poziomie europejskim. Jest przyjazna dla uczniów, jest sympatyczna i spełnia bardzo dobrze swoją funkcję.
       Jak zapewnia dyrektor, plany na przyszłość zależą od tego, czego będą chcieli nauczycieli i uczniowie. To właśnie potrzeby uczniów kształtują zamierzenia placówki.
       – Mam nadzieję, że z tym potencjałem, który posiadamy będzie jeszcze lepiej niż do tej pory – informował Sylwester Stanicki.
      
K

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama