UWAGA!

Jak bronić się przed grzybicą stóp

Grzybica stóp jest jedną z najczęstszych i najtrudniejszych w leczeniu chorób skóry w Polsce. W czasie trwania kuracji osoby zarażone muszą wykazać się dużą cierpliwością i systematycznością. Dlatego od wielu lat dermatolodzy zwracają szczególną uwagę na prawidłową pielęgnację stóp.

W okresie wakacyjnym każdy chętnie odsłania stopy. Na plaży czy na basenie, wszędzie tam, gdzie można chodzić bez butów ludzie czują się o wiele swobodniej. Jednak większość z tych miejsc bardzo często jest siedliskiem groźnych grzybów z rodzaju Aspergiillus, Trichophyton lub Microsporum. Dlatego warto przestrzegać podstawowych zasad higieny i zmniejszyć do minimum możliwość zarażenia się grzybicą stóp.
     W przypadku tej choroby najważniejsza jest profilaktyka. O wiele łatwiej wyrobić w sobie nawyk chodzenia w klapkach na basenie niż potem leczyć zainfekowane stopy.
     
     Kiedy pojawia się grzybica?
     Panuje powszechne przekonanie, że stopy są tymi częściami ciała, które nie wymagają zbyt wiele uwagi … Często zapominamy, że to właśnie stopy pokonują tysiące kilometrów czasami w niezbyt wygodnych butach, w bardzo wysokiej lub niskiej temperaturze.
     Warto wiedzieć kiedy może pojawić się grzybica. Idealnymi warunkami rozwoju grzybów są: ciepło, ciemność i wilgoć. Osoby mające problemy z nadmierną potliwością stóp są idealnymi ofiarami groźnych grzybów.
     Lekarze zgodnie twierdzą, że najskuteczniejszą bronią w walce z grzybicą stóp jest uświadomienie sobie jak często sami stajemy się sprzymierzeńcem niebezpiecznych bakterii. Nie przestrzegając podstawowych zasad higieny możemy zarażać innych lub zarazić się od osób już chorych.
     
     Co zrobić, żeby nie dopuścić do rozwoju grzybicy stóp?
     Warto pamiętać, że istnieje „8 zasad szczęśliwych stóp”, których przestrzeganie gwarantuje nam ograniczenie możliwości zachorowania na grzybicę stóp do minimum:
     
     1. Pamiętaj, że istnieją miejsca o podwyższonym ryzyku zarażenia się bakteriami: baseny, sauny, kluby sportowe, fitnessy. Noś tam zawsze klapki, nigdy nie chodź na boso.
     2. Pamiętaj - po każdej kąpieli dokładnie wytrzyj stopy.
     3. Pamiętaj, nigdy nie używaj cudzych ręczników ani nie pożyczaj nikomu swoich.
     4. Pamiętaj, że buty i skarpetki powinny mieć tylko jednego właściciela.
     5. Pamiętaj - stopy oddychają i potrzebują przewiewnych, dobrych jakościowo butów
      i skarpetek.
     6. Pamiętaj - niewybaczalnym błędem jest noszenie za ciasnego obuwia.
     7. Pamiętaj - w sklepie obuwniczym zawsze zakładaj dodatkową skarpetkę przy mierzeniu butów. Nigdy nie zakładaj butów na gołą stopę!
     8. Pamiętaj o regularnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka stóp.
     
     Stopy chorują i co teraz?
     Zakłady Farmaceutyczne UNIA posiadają w swojej ofercie preparaty przeznaczone do stosowania w leczeniu grzybic. Wszystkie leki produkowane w UNII są dostępne tylko
     w aptekach.
     
     ACIFUNGINPłyn do stosowania na skórę. Acifungin jest polecany w chorobach grzybiczych skóry o łagodnym przebiegu – grzybica międzypalcowa i potnicowa, (grzybica pachwin, grzybica skóry gładkiej i owłosionej skóry głowy). Lek ma działanie odkażające, przeciwzapalne, złuszczające i przeciwgrzybiczne.Cena leku Acifungin (30 ml) wynosi ok.8,30 zł.
informacje prasowe

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama