UWAGA!

Jak dbać o rośliny w ogrodzie?

 Jak dbać o rośliny w ogrodzie?

Nie da się ukryć, że wygląd naszego ogrodu w dużej mierze świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Jest swego rodzaju wizytówką każdego domu. Prezentacja trawnika czy posadzonych wzdłuż płotu roślin pozwala wyrobić sobie pierwszą opinię o mieszkańcach posiadłości, czy mają oni podejście do kwiatów oraz czy darzą roślinność szacunkiem. Poświęcając zieleni swój wolny czas można liczyć na to, że odwdzięczy się nam ona pięknym wyglądem i wspaniałą atmosferą, idealną do spędzania wolnego czasu w gronie bliskich i znajomych.

Nawożenie, ochrona i pielęgnacja
       Latem trzeba pamiętać przede wszystkim o systematycznym nawadnianiu. Rośliny zazwyczaj nie mają dostępu do wody, a kiedy przez dłuższy czas nie ma opadów mogą po prostu uschnąć. Należy jednak pamiętać o tym, by kwiatów w żadnym wypadku nie podlewać w dzień, gdyż kropelki wody szybko odparują, a przy tym mogą przyczynić się do wysuszenia liści, na których spoczywały.
       Mieszkasz na terenie, gdzie słońce przez cały czas mocno daje się we znaki? Rozważ zasianie nasion trawy, której nie straszne będzie słońce i susza, a do ładnego wyglądu nie będzie potrzebować hektolitrów wody.
       Aby wzmocnić rośliny, możesz dodać płynny nawóz do wody, którą będziesz używać do podlewania. Najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych rośliny koniecznie przesuń do cienia. Staraj się nie używać chemicznych środków ochrony roślin. Nie powinno się opryskiwać drzew ze względu na zbliżające się zbiory owoców.
      
       Ogrody wertykalne alternatywą dla ogródków działkowych
       Mieszkasz w mieście i nie posiadasz kawałka ziemi, który mógłbyś obsadzić roślinnością? Lubisz kreatywne rozwiązania? Ogród wertykalny to idea zielonych ścian, która już dawno zadomowiła się we wnętrzach na całym świecie. Chcesz zobaczyć, jak wyglądają gotowe projekty? Koniecznie zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz całą masę inspiracji.
       Ogrody wertykalne nazywane są również ścianami życia, nie bez powodu oczywiście. Jako, że są stworzone głównie z roślinności mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nasycają powietrze życiodajnym tlenem oraz nawilżają je. Możesz być pewien, że wśród przyjemnej dla oka roślinności będzie Ci miło spędzać czas samemu, ale i w gronie swoich bliskich. Zielona atmosfera z pewnością będzie sprzyjać zarówno wypoczynkowi jak i pracy, kiedy to nasz umysł musi pracować na najwyższych obrotach.
      
                                                                             ------ artykuł sponsorowany -------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie