UWAGA!

Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

2019-04-02
12:01
 
Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Owal twarzy ma ogromne znaczenie przy wyborze okularów. Zarówno tych korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. To od kształtu twarzy w dużej mierze zależy, czy w upatrzonych okularach przeciwsłonecznych będzie ci do twarzy.

1. Okulary okrągłe dobrze sprawdzają się w przypadku kwadratowej i trójkątnej twarzy.
       2. Po prostokątne okulary powinny sięgnąć osoby z okrągłym kształtem twarzy.
       3. Do twarzy owalnej pasuje zaś większość modeli okularów przeciwsłonecznych.
      
       Jaki masz kształt twarzy?

       Kształt i owal twarzy mają fundamentalne znaczenie przy doborze okularów. Nieporównywalnie większe niż kolor, materiał czy styl oprawek. Kształt twarzy łatwo ocenić, patrząc w lustro. Należy jednak pamietać, że wcześniej należy upiąć włosy tak, aby wyraźnie widzieć kształt twarzy. Aby dokładniej przyjrzeć się buzi, można na lustrze narysować kształt twarzy. Ważne, aby zaznaczyć wysokość, czoła, kości policzkowych oraz żuchwy. W ten sposób łatwo będzie ustalić, czy twarz ma kształt:
       - owalny
       - trójkątny
       - kwadratowy
       - okrągły.
      
       Okulary do twarzy owalnej
       Twarz owalna jest najbardziej symetryczna ze wszystkich kształtów, co sprawia, że pasują do niej właściwie wszystkie rodzaje okularów. Niezależnie od tego, czy kupisz klasyczne okulary przeciwsłoneczne Armani, czy zdecydujesz się na bardziej odważną stylistykę, jest duża szansa, że każdy wybrany przez ciebie model będzie się na twarzy prezentował dobrze. Warto natomiast zwrócić uwagę na dopasowanie szerokości oprawy do szerokości kości policzkowych, aby jeszcze lepiej wydobyć symetrię twarzy.
      
       Okulary do twarzy trójkątnej

       Twarz w kształcie trójkąta wyróżnia się zwężeniem w dolnej części twarzy i wyraźnie zaznaczonymi, szerokimi kościami policzkowymi i żuchwą. Okulary przeciwsłoneczne należy dobierać tak, aby dodatkowo jeszcze nie poszerzać górnej części twarzy. Warto sięgać po okulary wykonane z cienkiego tworzywa lub metalu. Najlepiej sprawdzają się okrągłe (takie jak Ray-ban round) i owalne. Można spróbować także tych z delikatnie uniesioną górę tarczy.
      
       Okulary do twarzy kwadratowej
       Kwadratowa twarz cechuje się nie tylko zbliżoną szerokością i wysokością twarzy, lecz także bardzo wyrazistymi jej rysami. Warto zadbać o takie okulary, które pozwolą nieco złagodzić twarz, wydłużą ją i nadadzą jej bardziej owalny, naturalny kształt. Warto sięgnąć po oprawki okrągłe i owalne. Dobrym rozwiązaniem są okulary, których górna część jest ciemniejsza, dół natomiast jest nieco jaśniejszy.
        
       Okulary to twarzy okrągłej
       Twarz okrągła nie ma widocznych załamań i kątów, przez co sprawia wrażenie pełnej i okrągłej. Do tego typu twarzy dobrze jest dobrać okulary, które ją nieco wydłużą, nadadzą bardziej owalny kształt. W tym przypadku dobrze sprawdzają się kanciaste oprawki, prostokątne, tzw. "kocie". Dobrym rozwiązaniem są także te okulary, których oprawki u góry są grubsze, u dołu zaś cieńsze lub zupełnie niewidoczne.

       ----- materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej