UWAGA!

Jak powstaje film animowany

 
Elbląg, Dzieciaki poznawały sztukę animacji "od kuchni"
Dzieciaki poznawały sztukę animacji "od kuchni" (fot. dk)

W sierpniu Galeria El zapewniła moc atrakcji dla najmłodszych elblążan. W ubiegłym tygodniu mieli okazję wsłuchiwać się w różne dźwięki i je naśladować, teraz dowiedzieli się, jak powstaje film animowany.

Zajęcia ciszyły się sporym zainteresowaniem. Udział w nich wzięły także osoby niepełnosprawne. Dzieci z wielką ochotą wykonały najpierw samodzielnie zwierzątka z plasteliny, a następnie pod okiem fachowca śledziły, jak powstaje prawdziwa animacja: - Zajęcia polegają na tym, że dzieci najpierw same tworzą postaci, tworzą plan zdjęciowy. Postacie będą następnie animowane za pomocą filmu poklatkowego, za pomocą aparatu fotograficznego – mówi prowadzący zajęcia, Wiktor Piskorz. - Wczoraj przygotowaliśmy plan zdjęciowy, zrobiliśmy wstępną animację, żeby dzieci zobaczyły, o co w tym chodzi. A dzisiaj powstanie animacja właściwa.
       W zajęciach czynny udział bierze Oliwia, której zajęcia bardzo się podobają: - Wczoraj robiliśmy filmy, lepiliśmy zwierzątka, a inne dzieci robiły zdjęcia i potem powstał z tego film – mówi dziewięciolatka. - Zajęcia bardzo mi się podobają, podobnie jak wcześniejsze zajęcia dźwiękowe. Można się tu dowiedzieć bardzo dużo ciekawych rzeczy.
       Uczestnicy zostali dziś podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich nagrywała zdjęcia do filmu, druga głosy zwierząt biorących w nim udział. Naśladowano psa, kaczkę, ptaka czy krowę, w efekcie czego powstał film animowany.
       W przyszłym tygodniu kolejne atrakcje:
       - warsztaty plastyczne (19-20 sierpnia i 26-27 sierpnia)
       - warsztaty na skwerze pomiędzy ulicami Władysława IV, Bażyńskiego i Pilgrima (21-22 sierpnia i 28-29 sierpnia).
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama