UWAGA!

Jak się bawić, to się bawić!

 Elbląg, Karnawałowy bal to tradycja Uniwersytetu
Karnawałowy bal to tradycja Uniwersytetu (fot. Michał Skroboszewski)

Kolorowe przebrania, konkursy, najlepsze hity disco i radosna zabawa – tak w sobotni wieczór bawili się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. I co do jednego są bardzo zgodni: że bawić się można, a nawet powinno w każdym wieku. Zobacz zdjęcia z balu.

- Nie tylko nauką student żyje, zatem od kilku lat naszą tradycją są bale karnawałowe. To już kolejny bal, za każdym razem wybieramy nowe miejsce, żeby nie było nudno – opowiada tuż przed rozpoczęciem sobotniego (6 lutego) balu Iwona Orężak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. - Samorząd słuchaczy włącza się do współpracy, pzygotowuje część artystyczną, konkursy, wybory najlepszego przebrania, bo w tym roku słuchacze zarządzili, że będziemy się przebierać.
       Pani Halina działa w Uniwersytecie od siedmiu lat. Na bal przyjechała aż z Niemiec, a przebrała się za kolorową papugę.
       - Bluzkę kupiłam gotową, ale musiałam naszyć piórka. We wcześniejszych latach przebierałam się za lata 20., 30., zawsze coś można wymyślić – mówiła. - Jak zobaczyłam, jak bawią się Niemcy w karnawale to pomyślałam, że trzeba to przenieść tutaj, do nas. Aby ta starość nie była ponura, a zabójczo kolorowa - dodała. - Uważam, że przebierać można się w każdym wieku. Bawmy się do ostatniej chwili życia, umiejmy korzystać z życia i czerpać z niego garściami. W miarę możliwości oczywiście.
       Podobnie mówi pani Urszula, która na sobotni wieczór przygotowała sobie strój misia (dostała go od córki), ale postanowiła, że założy go później.

  Elbląg, Jak się bawić, to się bawić!
fot. Michał Skroboszewski

 - My się bawimy często – opowiada słuchaczka Uniwersytetu. - Trzeba się bawić, w każdym wieku. Ja to robię całe życie. Jak byłam w średniej szkole mama dała mi 140 zł i powiedziała do mnie "jedź, zwiedzaj świat".
       Pani Urszula lubi, jak coś się dzieje i ceni sobie kontakt z drugim człowiekiem
       - W tej chwili zaliczam całą Europę, w lipcu pojechałam w Alpy i na Mount Blanc, a w ubiegłym roku byłam w Chinach – opowiadała.
       Przebrała się również i Iwona Orężak, która postawiła na styl lat 20.
       - Znalazłam jakąś sukieneczkę, podszyłam ją, znalazłam kawałek futerka, od koleżanki pożyczyłam piórka, rękawiczki i jest bal, dużo nie trzeba – wyjaśniała z uśmiechem.
       I dodała, że zabawa wcale nie jest domeną młodych
       - Dopiero teraz nam wszystko wolno, dopiero teraz możemy "wrzucić na luz" i zakosztować wszystkich przyjemności – mówiła.
      

mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama