UWAGA!

Jak urządzić salon fryzjerski?

2019-09-04
09:48
 
Jak urządzić salon fryzjerski?

Zastanawiasz się, jak urządzić salon fryzjerski? Szukasz odpowiednich mebli i robisz plany, jak zagospodarować dostępną przestrzeń? Sprawdź, na co przede wszystkim musisz zwrócić uwagę.

Meble fryzjerskie, które są Ci niezbędne
       Każdy salon fryzjerski nie obejdzie się bez kilku elementów. Meble fryzjerskie, które z pewnością są Ci potrzebne, to: fotel, myjnia, konsoleta, hoker, meble do poczekalni (wszystkie znajdziesz na stronie: www.hairstore.pl/meble-fryzjerskie-c694.html). Wyposażenie salonu fryzjerskiego dobrze jest wybrać w jednym stylu - meble do salonu fryzjerskiego są często dzielone na kolekcje. To pozwoli Ci nadać wnętrzu charakter i sprawi, że całość będzie wyglądać spójnie.
       Wybieraj meble z eko-skóry. Materiał ten jest bardzo łatwy do mycia czy konserwacji, a do tego wygląda elegancko i jest wytrzymały. To ważne, żeby fotel czy hoker pozwalały na regulację - wysokości, zagłówka czy podnóżka. To gwarantuje przede wszystkim komfort pracy. A pamiętaj, że w salonie będziesz spędzać pewnie przynajmniej 8 godzin dziennie.
      
       Jak wybrać fotel fryzjerski?
       Warto wybierać meble produkowane przez uznane w świecie fryzjerskim marki (jak np. Ayala meble). Meble do salonów fryzjerskich muszą być solidne i wykonane z ogromną precyzją. Kolejna kwestia to styl. Fotel fryzjerski musi pasować do wyposażenia salonu.
       Oczywiście najważniejszą kwestią jest funkcjonalność. Funkcjonalny i praktyczny powinien być cały zestaw mebli fryzjerskich, a więc również fotel fryzjerski.
       Polecamy fotele fryzjerskie z podłokietnikami. Oparcie kończące się w górnej części pleców gwarantuje komfort fryzjerowi, a i Klientowi jest wygodnie. Codzienną pracę zdecydowanie ułatwiają fotele obrotowe, oczywiście z systemem zabezpieczającym przed niekontrolowanym obracaniem się.
       Wymiary również są istotne. Warto wybierać meble z regulacją zagłówka, wysokości czy podnóżka. Standardowy fotel fryzjerski ma głębokość 50-70 cm, szerokość 55-75 cm i wysokość 80-100 cm.
      
       Planujemy wnętrze

       Salon fryzjerski powinien się składać z kilku pomieszczeń. Pierwszym z nich jest poczekalnia z recepcją. Pamiętaj, że to Twoja wizytówka, warto więc urządzić to pomieszczenie ze smakiem. Klient w pierwszej chwili oceni Twój salon właśnie przez pryzmat tego pomieszczenia. W poczekalni nie powinno zabraknąć wieszaków na kurtki.
       Główna część salonu powinna posiadać stanowiska fryzjerskie z konsoletami i myjnie fryzjerskie. Warto znaleźć też kącik “gospodarczy” - na przykład do mieszania farb czy dezynfekcji. Dopilnuj, żeby w salonie znalazło się również pomieszczenie socjalne, gdzie fryzjerzy będą mogli odpocząć, zjeść śniadanie czy zostawić swoje rzeczy osobiste. Oczywiście nie może też zabraknąć toalety - również dla Klientów.
       Jeżeli planujesz skierować swoją ofertę do dzieci, zadbaj o to, żeby w salonie fryzjerskim był kącik zabaw. Polecamy zorganizowanie takiego miejsca w poczekalni. Dzieciom nie będzie się nudziło, rodzice będą je mieli na oku, a z drugiej strony maluchy nie będą przeszkadzać fryzjerom. Kącik zabaw nie musi być duży. Wystarczy niski stolik, krzesełka, zabawki, kredki i malowanki. Wybieraj raczej zabawki, które nie mają małych części - odradzamy też klocki. Raczej nikt nie chce się potykać o klocki, piłeczki czy plastikowe zwierzaczki rozrzucone po podłodze, nawet w dziecięcym salonie fryzjerskim.
      
       Drobiazgi, o których warto pamiętać

       Wiesz, co doda wnętrzu charakteru? Zapach. Zadbaj o to, żeby w pokoju ładnie pachniało. Kup odświeżacze powietrza albo delikatne świece sojowe o subtelnym zapachu.
       Postaraj się, żeby salon fryzjerski był widny - nic nie poprawia tak nastroju jak trochę słońca wpadającego przez szyby. Postaw w recepcji wazon ze świeżymi kwiatami, powieś kilka obrazków na ścianach, pozostaw w poczekalni prasę dla Klientów, którzy oczekują na swoją kolej. To wszystko sprawi, że Klienci będą się u Ciebie czuli dobrze. A przecież o to w tym wszystkim chodzi.
      
----- materiał płatny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej