UWAGA!

Jak wykańczać makijaż oka z użyciem kredki?

 Jak wykańczać makijaż oka z użyciem kredki?

Głębokie spojrzenie, perfekcyjnie zrobiony makijaż oka to efekt, który przy wizażu chciałaby uzyskać każda kobieta. Trzeba mieć dużo wprawy, aby za każdym razem zrobić taki makijaż oka, który będzie podkreślał wszystkie atuty naszego spojrzenia, a jednocześnie maskował drobne defekty, jak np. worki pod oczami czy opadającą powiekę. Przedstawiamy dla Was, jak zastosować w makijażu oka kredkę - czarną lub kolorową.

Po co nam kredka do oczu?
       Kredki do oczu to jeden z produktów do makijażu, który powinien znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety. Pozwalają one bowiem na podkreślenie skutecznie oczu, bez żadnych skomplikowanych zabiegów. Kredka do oczu może skutecznie zastąpić eyeliner i łatwiej się jej używa. Kolorowe kredki do oczu i standardowe czarne kredki można znaleźć na stronie.
      
       Jak korzystać z kredki?

       Na początek powinniśmy wybrać odpowiednią kredkę, którą będziemy malować kreski na powiekach. Trzeba zdecydować się na kolor kredki, który będzie idealnie współgrał z całym misternie wykonanym makijażem. Najczęściej kobiety korzystają z kredki czarnej lub ciemnych odcieni kredek i obrysowują całe oko. To duży błąd, ponieważ optycznie zmniejszają oczy. Jeśli chcemy je powiększyć, powinniśmy pomalować wewnętrzną stronę dolnej powieki białą, szarą lub beżową kredką, a górną powiekę podkreślić dopiero ciemnym kolorem.
       W sprzedaży znajdują się kredki miękkie i twarde. Te pierwsze są odpowiednie do malowania dolnej powieki, natomiast twarde kredki będą nadawać się do malowania górnej. Przed pomalowaniem oczu kredką należy oczyścić powieki, nanieść na nie podkład i przypudrować je. Kredka przed rozpoczęciem malowania oczu musi być zaostrzona. Malowanie rozpoczynamy zawsze od wewnętrznego kącika oka i poruszamy się na zewnątrz powieki. Starajmy się wykonywać kreski jednym, płynnym, nieprzerwanym ruchem, dzięki czemu będą wyglądać idealnie.
      
       Efekty użycia kredki do oczu

       Kredka do oczu pozwoli na skorygowanie kształtu powieki, jak i podkreślenie spojrzenia. Przy zachowaniu złotych zasad robienia makijażu właśnie za pośrednictwem kredki uda nam się nadać ładniejszy kształt okrągłym oczom - wystarczy pociągnąć kredkę poza zewnętrzny ich kącik. Jeśli zaś kąciki oczu opadają w dół, to należy narysować kreskę lekko w górę powiek, co nada oczom pogodniejszy wyraz. W przypadku, gdy oczy są osadzone blisko siebie, rysowanie kresek zacząć należy od połowy powieki, w kierunku zewnętrznego kącika oka.

      
                                                       ------ artykuł sponsorowany -------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie