UWAGA!

Jak wytrzymać w mieście do końca wakacji

 
Elbląg, W zajęciach w hali lodowiska biorą udział glównie starsi elblążanie
W zajęciach w hali lodowiska biorą udział glównie starsi elblążanie (fot. Michał Skroboszewski)

Do końca wakacji pozostał niecały miesiąc. Tylko lub aż – w zależności od tego, czy ktoś jest optymistą czy pesymistą. I jedni, i drudzy powinni dobrze wykorzystać ten czas, ale jak to zrobić w naszym mieście?

Możliwości jest wiele, wystarczy tylko dobrze poszukać. Bogatą ofertę przygotował m.in. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, - Na chętnych czekać będą jeszcze m. in. orlikowe turnieje, akademia tenisa ziemnego a także spływy kajakowe. Specjalnie na wakacje obniżyliśmy również ceny wejść na krytą pływalnię, a amatorów tenisa stołowego zapraszamy w dni powszednie na lodowisko „Helena” - mówi Janusz Pająk, pracownik MOSiR-u.
       Największą popularnością cieszą się miejskie Orliki, które każdego dnia przyciągają nie tylko młodzież, ale i starszych amatorów piłki nożnej. Miło czas spędzić można również na lodowisku „Helena”, gdzie obok stołów do tenisa czeka także boisko do koszykówki. Jednak młodych ludzi jest tam stosunkowo niewielu, można tam za to spotkać seniorów z elbląskiego klubu „Nestor”, którzy w ten sposób nie tylko spędzają wolny czas, ale przede wszystkim przygotowują się do Mistrzostw Polski Weteranów w Wałbrzychu.
       - Mam 86 lat i jestem tu najstarszym zawodnikiem. Mnie ten sport trzyma przy życiu i będę przychodził tu, dopóki będę mógł. Młodzież woli telewizję i komputer, a my tu jesteśmy między innymi dla nich, aby zachęcić ich do sportu. Zawsze służymy radą. Niestety, dzieciakom nie chce się ruszać, mimo że mają stworzone tu doskonałe warunki - opowiada Zygmunt Bąkiewicz, współzałożyciel EKS „Nestor”.
       Coraz większą popularnością cieszy się w naszym mieście siatkówka plażowa. Przy ładnej pogodzie oba boiska – przy Górze Chrobrego i tawernie Tortuga są oblegane przez amatorów tego sportu, a w turniejach organizowanych w Elblągu zawsze bierze udział komplet drużyn. I to mimo tego, że za grę trzeba płacić od 10 złotych wzwyż.
       Młodzież, która nie lubi sportowych emocji, długie wakacyjne wieczory spędza zazwyczaj w grupkach na Starym Mieście lub przesiadując w centrum handlowym, oddaje się szałowi zakupów. Oprócz tego, wiele elbląskich instytucji przygotowało na okres wakacyjny zajęcia i warsztaty specjalnie dla młodzieży szkolnej. Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza od 4 do 7 sierpnia na warsztaty dotyczące gier planszowych. Różnorodne warsztaty dla dzieci organizuje również Biblioteka Elbląska. Zajęcia odbywają się we wszystkich filiach Biblioteki Elbląskiej od poniedziałku do piątku przez całe wakacje.
       Każdy więc znajdzie w naszym mieście coś dla siebie. Trzeba jedynie mieć odwagę odejść od ekranów komputerów i poszukać zajęcia, które sprawi nam przyjemność i da satysfakcję z miło spędzonego wakacyjnego dnia.
      
       Autorem tekstu jest Michał Skorupa, absolwent I LO, który jest jednym z laureatów akcji "Gra o wakacyjny staż". Swój staż przez cały sierpień będzie odbywał w redakcji portEl.pl
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama