UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jeden, dwa, trzy – zaczynamy!

2014-10-21
13:00
 

Ruszyła V edycja Akademii Dziecięcej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W sobotę (18 października) mali żacy tak jak dorośli koledzy wysłuchali studenckiego hymnu Gaudeamus Igitur, otrzymali indeksy oraz złożyli uroczyste ślubowanie potwierdzając w ten sposób swoją przynależność do braci studenckiej.

Po części uroczystej nastąpił pierwszy wykład inauguracyjny pt. „Matematyka jest wszędzie”, który wygłosił Prorektor ds. Kształcenia dr hab. inż. Cezary Orlikowski. Złożył on również najmłodszym studentom życzenia zdobycia wielu doświadczeń i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania z różnych dziedzin nauki.
      
       Inaugurację uświetnili swoją obecnością: Przedstawiciel Kuratorium Oświaty – Pani Joanna Poźnikiewicz, przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Pani Alicja Guła, Dyrektor Zespołu Szkół w Nowakowie – Pan Bogusław Milusz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 – Pan Edward Pietrulewicz, Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu – Pani dr Irena Sorokosz.
      
       Przekraczając limit miejsc, tegoroczna rekrutacja potwierdziła słuszność stworzenia możliwości dodatkowego kształcenia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. W innowacyjnych pod względem kształcenia zajęciach weźmie udział 105 dzieci, w wieku 6-10 lat.

 


       W roku akademickim 2014/2015 mali studenci wysłuchają jeszcze wykładów pt. „Skanowanie 3D i roboty mobilne”, „Św. Mikołaj patronem Elbląga – między legendą a nauką”, dowiedzą się co kryje ciało człowieka, czym jest układ słoneczny, przekonają się, że „świat nie ma granic” oraz będą świadkami narodziny liczby. Podczas warsztatów dzieci miedzy innymi spotkają się ze studentami z Turcji, aby spróbować swoich sił w nauce języka tureckiego, wcielą się w postać detektywów oraz będą mieli niepowtarzalną okazję stanąć oko w oko z gadami.
      
       Rodziców natomiast zapraszamy na wykład „Krew nie woda – o temperamentach i osobowości dziecka”, który wygłosi dr Irena Sorokosz.
      
       Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.pwsz.elblag.pl/akademia-dziecieca.html.

      
      

----- Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl