UWAGA!

Jednośladem, na Dzień Dziecka, z pomocą

 Elbląg, Jednośladem, na Dzień Dziecka, z pomocą
Fot. organizatora

Motocykliści z Elbląga i regionu, znani m. in. z akcji MotoMikołaje, ponownie odwiedzili małych podpiecznych elbląskich placówek dla dzieci z prezentami. W miniony weekend z okazji niedawnego Dnia Dziecka zawieźli im najbardziej potrzebne rzeczy zakupione dzięki internetowej zbiórce. Zobacz zdjęcia.

- Ponownie odwiedziliśmy Dom Dziecka i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu – podkreśla Adrianna Kamieńska, elbląska motocyklistka i współorganizatorka akcji. Dodaje, że w placówkach przy okazji odwiedzin motocyklistów zorganizowano m. in. festyny, gry czy ognisko dla podopiecznych.

W ramach akcji motocykliści jak zawsze zakupili to, co przyda się w placówkach najbardziej: środki czystości, pieluchy, kosmetyki, jedzenie dla dzieci i tak dalej. Organizatorom na te potrzeby udało się zebrać ponad 2300 zł, również dzięki wsparciu elbląskich firm, które towarzyszą motocyklistom (a właściwie podopiecznym domów opieki) od lat.

- Cieszymy się, że pierwszy raz temu przejazdowi towarzyszyła też asysta policji - dodaje Adrianna Kamieńska.

- Bardzo dużym wsparciem dla naszej akcji w tym roku była pomoc elbląskiego Stowarzyszenia Wystarczy Jeden Uśmiech pani Doroty Brzozowskiej. Stowarzyszenie zebrało sporo środków higienicznych i pampersów, które bardzo nas wspomogły. Z zebranych środków dokupiliśmy kilka ważnych rzeczy i mogliśmy zaopatrzyć DPS na Kasprzaka - dodaje Patrycja Patynka, współorganizatorka akcji.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Piękna akcja! Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  NickOlson(2022-06-08)
 • Wspaniała inicjatywa i super młodzi ludzie z wielkim sercem. Brawo!!!
 • bez kasków woż dzieci na motorze i wychowawcy nie sprzeciwiają się narażaniu dzieci? co to ma być?
 • Moto Mikolaje, jak nie kiedys z kokakolą zatruwali nawyki zywieniowe to teraz co2 rosnie, rowerami jezdzic a nie halasują
 • @Ujn - Spokojnie. Na dworzu było około 25 stopni i zadręczam, że w takim kasku jest wystarczająco gorąco nawet przy 20 stopniach. Prędkości sięgały 5 km/h, a plac był na zabezpieczonym terenie prywatnym. Nikomu nic się nie stało... No chyba, że jako krzywdę można uznać roześmiane buzie dzieci i bezsenność spowodowaną pozytywnymi emocjami? Hashtagi: #motocyklista, #brawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  1
  Dumna Elblążanka(2022-06-08)
 • Wszystko fajnie ale z niektórymi oszolomami na wiertarkach powinno się zrobic porządek. To co się wyprawia od dawnego ronda Kaliningrad na rawskiej i grunwaldzkiej to jakaś porażka. Tym bardziej ze nie są to ulice rowne ale pelne pozapadanych studzienek. A niektórzy duszą ile moc da. Przejścia dla pieszych powinny być jak na Komeńskiego wyniesione, wszystkie bez wyjatku, to oduczy szaleństw bo dojdzie do tragedii. A potem biedny motocyklista zginął w wypadku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Art :)(2022-06-08)
 • Szoka, że tak słaba frekwencja. Też jestem motocyklistą i nic nie wiedziałem o tej akcji. Niestety tego typu inicjatywy nie są wystarczająco nagłaśniane. Oby coraz więcej działo się w tym smutnym mieście. LwG
 • Jeszcze w nocy dali byście dzieciom spać, a nie hałasować na osiedlowych ulicach, obłudnicy motorowi
Reklama