UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jedziemy do Francji

 
Elbląg, Byliśmy w Hiszpanii.
Byliśmy w Hiszpanii.

Tylko tydzień został do wyjazdu uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym do Limoges we Francji. Grupa 12 uczniów z dwoma opiekunami jedzie tam w ramach projektu E2A – Comenius Partnerskie Projekty Szkół.

Nazwa European Environment Ambassadors (Europejscy Ambasadorzy Środowiska) wskazuje cel tego dwuletniego projektu – propagowanie ochrony środowiska i oszczędzanie zasobów energii w Europie. Projekt rozpoczął się w 2010 r., a wykonując różne zadania, nasi uczniowie stali się bardziej eko-świadomi i, współpracując z partnerami, pomagali sobie zrozumieć i poznać ekologiczne problemy innych krajów.
       Z Polską współpracują trzy kraje: Hiszpania, Walia i Francja. Przedstawiciele – uczniowie i nauczyciele – wszystkich partnerskich krajów spotykają się cyklicznie, aby pracować nad projektem. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2010 w Hiszpanii, następne dwa w Polsce i Walii, natomiast to w dniach 21-25 maja odbędzie się we Francji. Nasi licealiści poznają tam życie francuskiej szkoły, środowisko, w jakim żyją ich koledzy, oraz zwiedzą najpiękniejsze zakątki okolicy.
       Jest to już koniec i podsumowanie naszego projektu, w którym uczniowie wszystkich krajów wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Do tej pory powstało mnóstwo ekologicznych dekoracji świątecznych, plakaty propagujące „zielony styl życia” i filmy mówiące o ochronie środowiska. Do tego polscy uczniowie stworzyli dziewięć rzeźb „zielonych Oskarów”, z których zwycięski projekt uczennicy naszej szkoły zostanie wręczony zwycięscy konkursu filmowego z Hiszpanii.
       Stworzyliśmy także dwie strony internetowe: Blog i Eco-Bank, a uczniowie ćwiczyli język angielski, pisząc artykuły o środowisku, opisywali swoje dekoracje świąteczne, dzielili się tradycjami każdego z krajów i przedstawiali swoje wrażenia po podróżach.
       Uczniowie Liceum Plastycznego odnieśli niemałe sukcesy w ramach wykonywanych zadań. Zajęliśmy trzy pierwsze miejsca w konkursie plakatowym oraz trzecie miejsce w konkursie na eko-film.
       Informacje o projekcie i osiągnięcia uczniów można znaleźć na stronie e2aproject.wordpress.com/.
      
Joanna Jastrzębska, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama