UWAGA!

Jemy zdrowo i kolorowo w SP nr 21

 

W ramach promowania zdrowego stylu życia pod hasłem "Jemy zdrowo i kolorowo" 11 października uczniowie klasy IIc z SP nr 21 zaprosili na zajęcia grupę 4-latków z Przedszkola nr 14.

Celem spotkania było pokazanie przedszkolakom w jaki sposób wykonać sałatkę owocową i sprawić, aby codzienne posiłki były zdrowe i wartościowo odżywcze.
       Najpierw uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat owoców i zaprezentowali produkty przyniesione na zajęcia: banany, winogrona, kiwi, truskawki, śliwki, jeżyny, jabłka, gruszki, brzoskwinie itp.

 


       Zanim przystąpiliśmy do pracy, omówiliśmy sposób przygotowania sałatki. Przypomnieliśmy także o bezpieczeństwie i higienie, jaką należy zachować podczas krojenia.
       Podczas wykonywania sałatki uczniowie uczyli przedszkolaki jak korzystać z przyborów kuchennych, dawali instrukcję jak kroić owoce i wspaniale dochodzili do porozumienia.
       Na koniec zajęć nastąpiła degustacja sałatek wspaniale zaprezentowanych i wykonanych.
       Lekcję poprowadziła, z pomocą studentów edukacji wczesnoszkolnej - Marty Wrońskiej i Hanny Karlak, wychowawczyni klasy IIc Bożena Foreńska.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)