UWAGA!

Jest problem czy go nie ma?

 Elbląg, Ulica Traugutta korkuje się na skrzyżowaniu z Groblą św. Jerzego
Ulica Traugutta korkuje się na skrzyżowaniu z Groblą św. Jerzego (fot. Michał Skroboszewski)

Nasza czytelniczka skarży się na zakorkowane skrzyżowanie ul. Traugutta z Groblą św. Jerzego. Jej zdaniem ruch rozładowałby dodatkowy pas do skrętu w lewo. Urzędnicy wskazują na konieczność przebudowy skrzyżowania lub zmiany organizacji sygnalizacji świetlnej. Ich zdaniem korki nie są tak duże, aby konieczne były zmiany.

- Piszę w sprawie, która dotyczy nie tylko mnie, ale też wielu osób próbujących wydostać się z ulicy Traugutta przy Grobli św. Jerzego. Chodzi dokładnie o lewoskręt który notorycznie jest zakorkowany, korkując automatycznie pozostałe pasy do jazdy prosto i w prawo. Absurdem według mnie jest to że wyznaczony jest osobny pas do jazdy prosto, gdzie korzystających z niego kierowców jest naprawdę niewielu. Gdyby ten pas zrobić pasem do jazdy prosto, łączony z lewoskrętem sprawa notorycznych korków może by się troszkę ustabilizowała. Czy da się coś z tym zrobić? - napisała do nas czytelniczka.

Rozwiązanie wydawać by się mogło proste, ale na przeszkodzie stoi geometria skrzyżowania. - Wyjaśniamy, że wprowadzenie proponowanego rozwiązania polegającego na skierowaniu w lewo dwóch pasów ruchu z ul. Romualda Traugutta przy aktualnym programie nie jest możliwe z uwagi na geometrię skrzyżowania i wzajemne zlokalizowanie pasów na poszczególnych wlotach. Aktualnie faza do skrętu w lewo z ul. Traugutta występuje jednocześnie z relacją skrętu w lewo z kierunku od ul. Nitschmana. Dopuszczenie skrętu w lewo z pasa środkowego wlotu ul. Traugutta powodowałoby kolizje pojazdów skręcających jednocześnie w lewo z obu wlotów. Do takiej zmiany konieczna byłaby korekta geometrii (przebudowa) całego skrzyżowania wraz z wprowadzeniem dodatkowych zmian programu, a co za tym idzie wydatkowania znacznych środków z budżetu miasta - czytamy w odpowiedzi Zarządu Dróg.

Rozwiązaniem byłaby też zmiana organizacji sygnalizacji świetlnej. To z kolei wymusiłoby zmiany „świateł“ na kolejnych skrzyżowaniach. - Rozwiązaniem, nie ingerującym w geometrię skrzyżowania, byłaby przebudowa sygnalizacji wraz ze zmianą programu polegająca na wyodrębnieniu niezależnych faz do skrętu w lewo na wlocie ul. Traugutta i wlocie od ul. Nitschmana. Takie rozwiązanie wpłynęłoby jednak znacząco na pogorszenie warunków ruchu na innych relacjach na tym skrzyżowaniu. - kontynuuje Departament Dróg.

Zdaniem urzędników występujące utrudnienia nie występują w tak dużym stopniu, aby występowała konieczność zmiany organizacji ruchu. - Zaobserwowane utrudnienia w ruchu powstają sporadycznie podczas szczytu natężenia ruchu w godzinach popołudniowych w okolicy godziny 16. W pozostałym okresie nie zaobserwowano utrudnień związanych z ograniczeniem ruchu, czy niewystarczającą przepustowością. Na dzień dzisiejszy skrzyżowanie jest pod stałą obserwacją i nie ma na chwilę obecną podstaw do wprowadzenia zmian na tym skrzyżowaniu. - odpowiadają urzędnicy.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze miasta czas na Dobrą zmianę i nowy polski ład w Elblągu.
 • Słynny portal abc zdorwie który na WP od roku nawoływał do lockdownów i bezprecedensowo uprawiał nagonke na zastrzyki itp. obecnie sam wprost przyznaje się do bledu i że mamy w 2021 roku najwiecej w historii zakażen.. Oto do czego doprowadzily te zastrzyki i wszystkie te pro-covidowe dzialania - a tu caly art prosto z WP: www (kropka) portal (kropka) abczdrowie (kropka) pl/prof-kuna-od-20-lat-nie-widzialem-tak-duzo-zainfekowanych-osob
 • towarzyszu skorupa w wy znowu na przepustce?
 • Zablokowane to jest skrzyżowanie Rycerska-Tysiąclecia-Sopocka w godzinach szczytu. Auta jadące w kierunku Castoramy blokują ul Tysiąclecia bo stoją juz od świateł na moście. Skręt w lewo z Rycerskiej czy Sopockiej to niemal rosyjska ruletka. Może urzędnicy pomyśleliby o wyodrębnieniu bezkolizyjnych lewoskrętów ? O rondzie to pewnie można tylko pomarzyć
 • Bardzo często jeżdżę przez to skrzyżowanie. Problemu nie ma. Pani proponuję pojechać do Wa-wy to zobaczy co to jest korek.
 • Nie ma problemu. Codziennie pokonuje to skrzyźowanie. Korkuje się chwilowo, gdy ludzie wyjeżdżają z pracy, ale to normalne. Zarząd Dróg ma rację.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  4
  Kierowca.(2021-10-05)
 • @TeofilSkorupa - najwyższy czas odwolać teofila skorupę.
 • @z innej beczki - Doczytaj nagłówek artykułu (infekcji wirusa grypy etc)i nie pieprz głupot.
 • Nic innego kie pozostaje jak wybudowac obwodnice ul. Traugutta. Jakie wladze-takie warunki zycia w miescie. Jacy kierowcy-takie problemy w ruchu. A ze ani wsrod jednych, ani drugich de. .. ili nie brakuje, to jest jak jest. Jednym problem sprawia ustawienie zielonej fali, a drugim wogole wyjazd na ulice, a skrzyzowanie bez swiatel i wyznaczonych linii zeby mogli przejechac bezpiecznie jak na pasie startowym, to juz czarna magia. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Taki klimat(2021-10-05)
 • Bardziej potrzebny jest pas do skrętu w prawo z pl. Grunwaldzkiego w ul. Hetmańską.
 • @TeofilSkorupa - OK, przypuśćmy odwołujemy. I kogo udolnego, prawicowo-konserwatywnego byś powołał? Personalnie proszę. Czy tylko bijesz pianę i masturbujesz się przy liczeniu, iluż to tym razem cię zminusowało?
 • RONDO !!!!!
Reklama