UWAGA!

Teraz ja - Jest, wreszcie jest!

Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych uchwaliła program „Bezpieczny Elbląg” i, jak dowiadujemy się z felietonów publikowanych w mediach, członkowie owej grupy zadeklarowali, że zadbają o nas.

Czytając założenia komisji na bieżący rok, jestem naprawdę podbudowany zaradnością w poszukiwaniu zajęcia dla siebie. Komisja, czy może tylko przewodnicząca, zadeklarowała chęć stałej współpracy z organizacjami pozarządowymi, więc, jak w pokerze, mówię – sprawdzam.
       Zacznę od przeczytania owego dokumentu, który ma być przyjęty podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, i zgodnie z ideą partycypacji obywatelskiej podzielę się swoimi wnioskami. Zapewne dokument odnajdę gdzieś na nagrodzonej ostatnio internetowej stronie Urzędu Miejskiego. Ale tam znajduję tylko dokument z 2007 r. Szkoda czasu, w Urzędzie podpowiedzą mi, gdzie ów dokument znaleźć (mam nadzieję, że nie nadano mu klauzuli tajny/poufny). Okazuje się, że program jest szeroko omawiany, chwalony, lecz nie sposób zapoznać się z nim, bo zapisany jest gdzieś… na laptopach radnych, a mieszkańcom upubliczniony zostanie w formie uchwały.
       Niestety, nie przeczytam tego programu, ale – jak pisze Biuro Prasowe Prezydenta – popularyzacją prac „Bezpiecznego Elbląga” będzie zajmował się zespół medialny. Nam pozostaje tylko czytać felietony urzędników, bo – jak napisał pewien doradca prezydenta (w sprawach budżetowych) – to wiedza często specjalistyczna, niełatwa w odbiorze dla większości czytających.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 26
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
1.0 1 9

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czuje sie strasznie bezpiecznie. .ostatnio jak biegalem to mnie policja zatrzymala, wkoncu ktos kto ubrany w odpowiednie obuwie i ubranie do biegania, biegnie, to na bank jakis chuligan, a moze zlodziej
 • Samo zatrzymanie, nie widzę w tym nic złego
 • Ja kiedys idac chodnikiem mijałem parę dziewczyne i chłopaka którzy w dresach biegli i każdy miał w reku siatkę grzybów opieniek zapytałem ich co ukradliście grzyby z lasu i leśniczy was goni że tak uciekacie a dziewczyna odpowiedziała nie biegniemy szybko żeby robaki ich nie zjadły
 • dlatego właśnie wymyślają takie ACTY - jest dostęp do informacji, świadomość społeczeństwa rośnie - nie tylko o przekrętach, ale o samej konstrukcji tego dziwnego, ustawionego przez producentów pieniądza systemiku - więc trzeba jakoś przygasić coraz częściej patrzących na łapy władzy obywateli. Jakakolwiek władza powinna być w 100% TRANSPARENTNA. Każdy edykt, posiedzenie rady, historia wyników i specyfikacji wszystkich przetargów, schematy organizacyjne władzy, wyniki głosowań (konkretne, nie jakieś partyjne), wydatki, przychody budżetu itd. - to wszystko powinno być dostępne w jednym, prostym do ogarnięcia miejscu dla obywatela. On-line - mamy przecież już od 12 lat XXI wiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokalez(2012-01-24)
 • 26stycznia 2012r juz nikt bezpieczny nie bedzie: ARTYKUŁ 27 Dochodzenie i egzekwowanie w środowisku cyfrowym 1.Każda strona zapewnia w swoim prawie, w stopniu określonym w sekcji 2 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu cywilnym) i sekcji 4 (Dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu karnym) dostępność procedur dochodzenia i egzekwowania, tak aby umożliwić skuteczne działania przeciwko naruszaniu praw własności intelektualnej, które odbywa się w środowisku cyfrowym, w tym doraźne środki zapobiegające naruszeniom i środki odstraszające od dalszych naruszeń. 2.Poza postanowieniami ust. 1,procedury dochodzenia i egzekwowania każdej Strony mają zastosowanie do naruszenia prawa autorskiego lub praw pokrewnych za pośrednictwem sieci cyfrowych, które może obejmować bezprawne wykorzystanie środków powszechnego rozpowszechniania w celu dokonania naruszenia. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawem Strony, przy zachowaniu podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, prawo do sprawiedliwego procesu i prywatności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STOP ACTA(2012-01-24)
 • Część 2 dokumentu ACTA: 3.Każda Strona dąży do wspierania wspólnych wysiłków przedsiębiorców na rzecz skutecznego zwalczania naruszeń praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich lub praw pokrewnych, przy jednoczesnym zachowaniu zgodnej z prawem konkurencji oraz, zgodnie z prawem Strony, przy zachowaniu podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, prawo do sprawiedliwego procesu i prywatności. 4.Strona może, zgodnie ze swoimi przepisami ustawodawczymi i wykonawczymi, przewidzieć możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że jego konto zostało użyte do naruszenia, jeśli ten posiadacz praw zgłosił w sposób wystarczający pod względem prawnym żądanie dotyczące naruszenia praw związanych ze znakami towarowymi, praw autorskich lub praw pokrewnych i informacje te mają służyć do celów ochrony lub dochodzenia i egzekwowania tych praw. Procedury są stosowane w sposób, który pozwala uniknąć tworzenia barier dla zgodnej z prawem działalności, w tym handlu elektronicznego, oraz, zgodnie z prawem Strony, przy zachowaniu podstawowych zasad, takich jak wolność słowa, prawo do sprawiedliwego procesu i prywatności. " Nikt bezpieczny juz nie bedzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STOP ACTA(2012-01-24)
 • Masz komputer i ninernet ? PO 26 stycznia 2012 spodziewaj się gości, zobacz film: www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STOP ACTA(2012-01-24)
 • Ja też się czuję bezpiecznie, szczególnie jak policja jeździ po moim osiedlu jak huliganów już nie ma.
 • Czyli ciężka praca wirtualna, może jest a może jej nie ma. Ostatnio prawdziwą pracę, dobrze widoczną i przynoszącą wymierny efekt wykonała sprzątaczka na mojej klatce schodowej (oczywiście za najniższą krajową) Pozostałe osoby (panie urzędniczki ) raczej tę pracę markują i to już wymaga większej pensji no bo i wymaga większej inteligencji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rozżalona(2012-01-24)
Reklama