UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2019

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Zobacz jak tu pisać

W dziale "Teraz ja" oczekujemy na teksty, fotoreportaże i krótkie filmy wideo (także z komórki). Muszą one spełniać kilka podstawowych warunków - powinny dotyczyć regionu elbląskiego, wcześniej nie mogły być publikowane w innym lokalnym medium i osoba, która je przysłała, posiada do nich prawa autorskie. Nadesłane materiały muszą zostać zatwierdzone do publikacji przez redakcję portEl.pl. Każdy z autorów może opublikować nie więcej niż jeden materiał dziennie.
Autorów publikacji w dziale "Teraz ja" chcemy uhonorować poprzez prowadzenie rankingu ocen i oglądalności, który będzie zamieszczany pod każdym materiałem redakcyjnym w tym dziale.
Poza tym autor najwyżej punktowanego w danym tygodniu tekstu, fotoreportażu czy filmu wideo otrzyma nagrodę w wysokości 111,11 złotych. Na punktację składa się ocena Czytelników oraz liczba odsłon i komentarzy. Decyduje liczba punktów o godzinie 24:00 w następną niedzielę po tygodniu, w którym opublikowany został nadesłany materiał. Nagroda przyznawana jest wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do rywalizacji przynajmniej między dwoma różnymi autorami. Z kolei autor największej ilości materiałów opublikowanych w poprzednim miesiącu, ale nie mniejszej niż trzy, może liczyć na uhonorowanie kwotą 222,22 złotych. Honoraria wypłacamy nie później niż 60 dni po ich przyznaniu. Nazwisko lub nick autora tygodnia i miesiąca będzie publikowane u dołu rankingu.
Zapraszamy do współpracy! Prosimy o przesyłanie materiałów redakcyjnych na adres redakcja@portel.pl.
 • 2019-04-04 Dzisiejsze sesje Rady Miejskiej nie są takie same jak kiedyś (opinia)

  Elbląg. Dzisiejsze sesje Rady Miejskiej nie są takie same jak kiedyś <em> (opinia) </em>

  Jeszcze do niedawna można było wsłuchiwać się w oracje rajców i, podążając za nowomową, rajczyń chcących przychylić nam, niegdysiejszym wyborcom, nieba. Gdy ktoś upomniał się o ławeczkę wzdłuż trotuaru albo wskazał nową dziurę w chodniku, to od razu na sercu było lżej, bo ktoś na górze i na tym łez padole się o nas troszczy.

 • 2018-12-10 Stulecie zbyt mało huczne

  Elbląg. Stulecie zbyt mało huczne

  Czuję pewien niedosyt pomnąc zapowiedzi hucznego i godnego świętowania odzyskania niepodległości zarówno w Elblągu jak i w całej Polsce. Pomijając imprezy odbywające się corocznie 11 listopada takie jak przemarsz przez miasto, bieg uliczny a także różne akademie tematyczne w szkołach, wydaje mi się, że nie za bardzo przyłożyliśmy się do świętowania tej rocznicy. Mimo zacnego grona w Komitecie Organizacyjnym Obchodów.

 • 2018-02-09 Kto odpowiada za smog?

  Elbląg. Kto odpowiada za smog?

  O sposobach poprawy jakości powietrza w Elblągu można debatować, informować a nawet odpowiednie organy mogą przedsięwziąć stosowne kroki. Jakiś czas temu w sali posiedzeń Rady Miejskiej odbyła się mini debata poświęcona jakości powietrza, podczas której można było dowiedzieć się o szkodliwości, a także sposobach i metodach walki ze smogiem. I o tej batalii słów kilka.

 • 2018-01-05 Kim naprawdę był Jan Amos Komeński?

  Elbląg. Kim naprawdę był Jan Amos Komeński?

  Wiele faktów historycznych podawanych jest nam jako prawda objawiona, z którą nie możemy polemizować. Z wieloma też półprawdami i przeinaczeniami musimy się zmierzyć. Publikacja Historia Elbląga sfinansowana przez mieszkańców (!) w ramach budżetu obywatelskiego, informuje nas między innymi o szpiegowskiej działalności Jana Amosa Komeńskiego.

 • 2017-12-27 Sprawa elbląska

  Elbląg. Sprawa elbląska

  Ktokolwiek chce dowiedzieć się o historii miasta, może znaleźć potrzebne informacje w Wikipedii lub na oficjalnych witrynach miejskich. Włodarze próbują tam przedstawiać historię jako ich dziedzictwo, niejednokrotnie ubarwiając prawdę legendami. Kto nie wierzy, niech sprawdzi. Niechlubnym wyjątkiem jest Elbląg, można by rzec: szewc bez butów chodzi.

 • 2015-07-24 Mówiłem o JOW, nim stało się to modne

  Elbląg. Mówiłem o JOW, nim stało się to modne

  Ostatnimi czasy zewsząd słychać głosy, iż panaceum na wszystkie polskie bolączki są JOWy. Szczególnie obywatelscy neofici głośno artykułują blaski, zapominając o cieniach JOWów.

 • 2015-06-05 Alternatywna historia elbląskich ulic

  Elbląg. Alternatywna historia elbląskich ulic

  Rzadko zastanawiamy się nad bohaterami, których imiona noszą elbląskie ulice. Sienkiewicz, Traugutt, Chrobry to postacie znane i powszechnie cenione za ich, niekiedy dramatyczny, wkład w budowę Polski. Dzięki zmianom z początku lat 90. w przestrzeni miejskiej mamy stosunkowo mało wstydliwych nazwisk w  indeksie ulic.

Google

Sondaż portElu

To kupisz w pasażu portElu

Talerzyki papierowe LOL Suprise 22 cm
Balon Foliowy Cyfra "0" Megaloons 102 cm
Balon Foliowy Cyfra "2" Niebieska w
Balon Foliowy Cyfra "9" Megaloons 102 cm
Reklama