UWAGA!

Jeździć czy nie jeździć?

 
Elbląg, Jeździć czy nie jeździć?
fot. AD

Sezon zimowy jeszcze się nie skończył, dlatego wielu elblążan wciąż korzysta z płyty lodowiska "Helena". Jedna z naszych Czytelniczek zwróciła uwagę, iż warunki, w których jeździ się nie zawsze są komfortowe.

Jak napisała nasza Czytelniczka: „(…) W tej chwili w ciągu tygodnia dla mieszkańców jest wtorek, czwartek, piątek plus sobota, niedziela w okrojonej formie. Sobota i niedziela w nieludzkim tłoku - ale ważne, że w ogóle można wejść, ale że nie bardzo można pojeździć to już inna sprawa. (…) W zeszłym roku chodziłam przez cały sezon, dla mieszkańców był to poniedziałek - piątek 18 i 19 plus weekend. Teraz zwyciężyły inne opcje- szkoda.” O wątpliwości te zapytaliśmy Marka Kucharczyka, specjalistę ds. marketingu oraz reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
       Jak wyjaśnia Marek Kucharczyk: – Głównym powodem zmiany harmonogramu funkcjonowania lodowiska „Helena” była szczegółowa analiza świadczonych usług w poprzednim sezonie. Z analizy oraz sygnałów od mieszkańców wynikało wprost, iż zaproponowane godziny od poniedziałku do piątku nie miały oczekiwanego obłożenia. Kolejnym bardzo istotnym argumentem jest rozwój elbląskich klubów sportowych korzystających z lodowiska. Bogata oferta a także znaczący wzrost uczestników sportowych zajęć naturalnie wymuszają przeznaczenie większej ilości godzin na zajęcia sportowe, co przede wszystkim wiąże się z misją oraz statutem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
       Padło również pytanie, ile osób jednorazowo może znaleźć się na płycie lodowiska, na tzw. ślizgawce rekreacyjnej.
       – Limit sprzedawanych wejściówek na daną godzinę wynosi 180 biletów. W tym są rodzice, opiekunowie, osoby towarzyszące itd. Obsługa lodowiska kontroluje ilość osób podczas każdej sesji – wyjaśnia Marek Kucharczyk. – Staramy się nie przekraczać dozwolonej ilości osób jednorazowo korzystających z lodowiska.
       Jak mówi Marek Kucharczyk nie zdarzyło się jeszcze, aby liczba ta została wypełniona całkowicie. Średnia liczba osób podczas jednego wejścia wynosi od 100 do 150 osób (nie dotyczy to imprez okolicznościowych).
       Ilość wejść jest kontrolowana zarówno przy kasie, jak i przy wejściu na płytę lodowiska.
       – Dla porównania w Gdańsku [lodowisko na Hali Olivia- przyp.red.], Toruniu czy Białymstoku, gdzie są tego typu obiekty, o tych samych standardach wchodzi od 220 do 280 osób – dodaje Kucharczyk.
       Te same wymiary płyty lodowiska, te same standardy, ale różne ceny. W Gdańsku za godzinę na lodowisku płaci się 11 zł (bez podziału na dorosłych oraz dzieci), w Toruniu za 50 min. dorosły zapłaci 8 zł, dziecko 6 zł, podobnie jest w Białymstoku z tą różnicą, że wg cennika płaci się za 60 min. W Elblągu bilet normalny kosztuje 9 zł, natomiast ulgowy 6 zł, jeździć można przez 50 min (wszystkie podane ceny odnoszą się do jednorazowego wstępu na lodowisko, bez wypożyczenia łyżew). 
       Z kolei zmiany dotyczące godzin wejścia na lodowisko w weekendy spowodowane są odbywającymi się tam zawodami.
       – Bardzo często na elbląskim lodowisku w weekendy odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe o charakterze ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Cieszy nas to, ponieważ z imprez tych korzystają oczywiście mieszkańcy – mówi Marek Kucharczyk. – Przy organizacji tego typu zawodów zmuszeni jesteśmy do wprowadzania korekt w funkcjonowaniu lodowiska. Z wyprzedzeniem informujemy oczywiście o wszystkich zmianach, zarówno na naszej stronie internetowej oraz poprzez media. Niezwłocznie po zakończeniu zawodów najbliższą wolną godzinę przeznaczamy na ślizgawkę ogólnodostępną.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słyszałem ze w przyszłym roku lodowisko zostanie oddane Olsztynowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kriopoi(2013-02-27)
 • to źle slyszałeś
 • W zeszłym roku zostałem podcięty przez jednego z jeżdżących i stłukłem kolano tak, że boli do dzisiaj. Więcej nie będę korzystał.
 • Jak zostałeś podcięty to trzeba było zareagować, gościa zatrzymać, policję wezwać i do sądu po odszkodowanie.
 • A moim zdaniem, na lodowisku ścierają się rożne opcje i próbują zawłaszczyć lodowiskiem ! I uwaga Panowie, jak tak dalej będzie, odejdziecie wszyscy !
 • a w Płocku na rynku i Podolszycach dla mieszkańców otwarto darmowe lodowiska (róznica to taka że odkryte)Może o tym pan wspomni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  takitammm(2013-02-27)
 • Szczerze Mówiąc nie jest zbyt Dobrze zadbane te lodowisko ( Chodzi o Płyte do Jazdy ) W iektorych miejsach sa wyboje i jest krzywo powinni co 45 min czyscic lod
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zadłużony E-g(2013-02-27)
 • Ja tam nie narzekam. Jak jestem to za każdym razem znajdę jakiegoś jelenia do podcięcia. .. Ubaw po pachy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podcinacz miejscowy(2013-02-27)
 • Napiszcie jakie były zyski i straty na tym obiekcie i pożegnać osoby które nie potrafią z tego obiektu zrobić extra kasę.
 • nawet w Toruniu taniej. szok
 • nawet w Toruniu taniej. szok
 • Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę na to że, podczas sostatni odbywającej się "imprezy" była to zbiórka pieniędzy na jakieś dziecko, oczywiście chciałem iść ze swoim dzieckiem (niepełnosprawnym jeżdźącyn w wózku) podjeżdźam oczywiście od strony porkingu przewidzianego dla lodowiska ico brak miejsc jakichkolwiek oczywiście dla niepełnosprawnych też, ale to nic dziecko do wózka i co drzwi pozamykane jedyne otwarte wejście na dole ale co schody. Nie pozostalo nic innego jak wrócić do domu. Może na to zwrócicie uwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niezadowolony12345(2013-02-27)
Reklama