UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jutro w Bażantarni

 
Elbląg, Jutro w Bażantarni
fot. arch. portEl

Wykonuję zadania, których nigdy w życiu bym się nie podjęła i jestem z siebie bardzo dumna – mówi uczestniczka poprzedniej edycji programu. Do programu Kalos Kagathos 2012 do wczoraj zgłosiło się już 51 osób z całego miasta, są to głównie uczniowie ze szkół podstawowych nr 4, 6, 12, 16 i 18. Do dzisiaj do godz. 24 można się jeszcze zgłaszać e-mailowo. Program zaczyna się jutro (27 kwietnia) o godz. 17 na polanie w Bażantarni.

Mowa o Programie Edukacyjnym dla Szkół Podstawowych – Kalos Kagathos 2012 „Piękny i dobry”.
       – To wieloetapowa gra edukacyjna polegająca na wewnętrznym rozwoju każdego uczestnika. Zaczynając od indywidualnych ćwiczeń dyscyplinujących, poprzez sprawdziany siły, sprawności i wytrzymałości oraz ogólnej wiedzy i inteligencji, dochodzimy do zadań zespołowych – wyjaśnia szczegóły Bogusław Tołwiński, pomysłodawca i realizator Programu. – Wówczas to pojawiają się naturalni liderzy, którzy dzięki swojej ciekawej osobowości, umiejętności organizacji pracy i dobremu kontaktowi z innymi wysuwają się na czoło. Oni to w kolejnym etapie dobierają sobie osoby, z którymi tworzą niepowtarzalne zespoły. Na koniec wyłaniamy najlepszy zespół, który w nagrodę wyjeżdża do Mikołajek, aby po kajakowej wyprawie relaksować się we wspaniałym Aquaparku w Hotelu Gołębiewski.
       Głównym celem programu jest naturalne samopoznanie swoich mocnych i słabych stron we współzawodnictwie indywidualnym i grupowym. Zadania są tak dobierane, aby nie decydowała siła lub masa ciała czy płeć, a przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu, ciekawa osobowość i pomysłowość w rozwiązywaniu zadań. Wygrywają inteligentni i wszechstronni uczniowie, którzy radzą sobie w każdych warunkach. Kalos Kagathos to wrażliwy na piękno, mądry i uczciwy człowiek dla którego zasady moralne: honor, odpowiedzialność za czyny i uczciwość są bardzo ważne w życiu. To osoba sprawna fizycznie – silna i wytrzymała, cierpliwa oraz pokorna. To ktoś, komu można zaufać i kto jest wzorem do naśladowania.
       Program rozpoczyna się w piątek 27 kwietnia o godz. 17 na głównej polanie w Bażantarni. Należy ubrać się na sportowo i zabrać ze sobą komplet rzeczy do przebrania (marsz po rzeczce i czołganie wysoce prawdopodobne!). Należy wziąć ze sobą coś do picia (woda) i coś do zjedzenia (batonik) oraz zeszyt i coś do pisania. Wszystkie rzeczy należy przynieść w plecaku (będzie marsz w terenie). Pozostałe informacje uczestnicy otrzymają na miejscu.
       Obowiązkowo należy przynieść oświadczenie rodzica o zgodzie na udział w programie.
      
       Oto, co mówią uczestnicy poprzednich edycji Programu – uczniowie elbląskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:
      
       „Z każdym kolejnym dniem dowiaduje się o sobie coraz więcej i więcej. Tak naprawdę zauważyłam, że nie ma takiej rywalizacji, wszyscy wszystkich zachęcają i pomagają innym... Cieszę się, że tu jestem.”
      
       „Ogólnie mi się tu podoba, dzięki Kalos Kagathos zaczęłam wierzyć w to, co robię i co mówię. Tutaj nikt się z nikogo nie wyśmiewa. Na pewno będę pamiętać o chwilach, które tu przeżyłam.”
      
       „Wszystko można zaakceptować, nawet te rzeczy, których się nie lubi – zawsze podejmuję próbę, aby to polubić. Myślę, że ten program jest świetny dlatego, że uczy młodzież właśnie takich cech.”
      
       „Wykonuję zadania, których nigdy w życiu bym się nie podjęła i jestem z siebie bardzo dumna.”
      
       „Bardzo się cieszę, że tu trafiłam. Można poznać wielu ciekawych ludzi. Teraz wiem, że jestem silniejsza psychicznie. Mogę dużo znieść, wiele poświęcić. Stałam się bardziej otwarta na innych ludzi, mniej wstydliwa. Zaczęłam lepiej wyrażać siebie i swoje uczucia. Tu wykorzystuję wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi. Lubię robić to, co tu się dzieje.Za każdym razem wyciągam z zajęć inne wnioski, co mnie wzbogaca. Ludzie są mili, otwarci, nie krytykują bez potrzeby. Jest bardzo miła atmosfera. Lubię tu przychodzić, dodaje mi to sił i pewności siebie.”
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama