UWAGA!

Już niebawem „trzydziestka” króla Piegusa

Elbląg, Król Piegus ma już 30 lat, a nie wygląda...
Król Piegus ma już 30 lat, a nie wygląda...

„W krainie króla Piegusa” to festyn dla najmłodszych od 30 lat przygotowywany przez elbląskich harcerzy. 31 maja w parku Modrzewie odbędzie się jubileuszowa zabawa.

Wielu elblążan do tej pory pamięta piegusowe konkurencje, dzięki którym mogli zdobyć zabawki lub łakocie. To wszystko za sprawą dh. Joli Lewandowskiej, dh. Magdy Roman oraz dh. Jerzego Chrabąszcza - pomysłodawców oraz realizatorów pierwszych festynów.
     - Pomysł zainspirowany został zabawą, w której wzięli udział elbląscy harcerze podczas jednego z obozów w obwodzie kaliningradzkim – wyjaśnia pwd. Ewelina Dżugan, rzecznik prasowy rodzinnego festynu „W krainie króla Piegusa”. - Był on dla nich inspiracją, którą postanowili wzbogacić o swoje wizje i przenieść na polskie tereny. I udało się! Pierwszego Piegusa zorganizowano trzydzieści lat temu.
     - Organizacja festynu kontynuowana jest do tej pory – kontynuuje Ewelina Dżugan. - Nie zmienia się jego forma, ale jest z roku na rok udoskonalana. Tym, co wyróżnia ten festyn jest to, że jego organizatorami są dzieci - dodaje. - Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka to hasło tegorocznego Piegusa.
     Dla promocji festynu „W krainie króla Piegusa” została stworzona strona internetowa www.piegus.elblag.pl, na której można znaleźć newsy dotyczące przygotowań do tego święta, a także obejrzeć historyczną galerię zdjęć oraz wspomnienia organizatorów pierwszych festynów.
     - Do końca tego tygodnia zostanie także umieszczona piegusowa mapa, dzięki której dzieci i ich rodzice będą mogli zobaczyć, jakie krainy odwiedzą w tym roku – mówi pwd. Ewelina Dżugan. - Przygotowane zostały również dziecięce kolorowanki, które można pobrać z naszej strony. Zachęcamy do odwiedzania piegusowej, jedynej w swoim rodzaju witryny internetowej.
     Trzydzieste urodziny króla Piegusa – elbląskiego przyjaciela dzieci – świętowane będą 31 maja w Parku Modrzewie. Rodzinny festyn rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do godz. 16.30.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama