UWAGA!

Kącik pamięci

Elbląg, Kącik pamięci
Fot. chor. Dariusz Śleboda.

12 listopada w Sali Tradycji 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego odbyła się uroczystość odsłonięcia miejsca upamiętniającego tragicznie poległego st. sierż. Tomasza Murkowskiego podczas VII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2006 roku.

Koledzy Tomka, którzy wraz z nim przebywali na misji pieczołowicie przechowywali wszystkie pamiątki, które po zakończeniu misji przywieźli, a które znalazły swoje godne miejsce w Sali Tradycji jednostki. W uroczystości wzięli udział m. in. mama Tomka – p. Aleksandra Murkowska oraz ojczym, p. Jerzy Murkowski, przedstawiciele władz samorządowych Elbląga, dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Elbląg, koledzy Tomka – uczestnicy VII Zmiany PKW Irak, a także uczestnicy niedawno zakończonej XVIII Zmiany PKW KFOR z 13 pułku.
     Dowódca pułku, płk dypl. Cezary JANOWSKI w swoim wystąpieniu zacytował słowa Horacego – „non omnis moria – nie wszystek umrę”. Bo polegli w walce zostawiają po sobie to co najważniejsze – ich bohaterskie czyny, poświęcenie i postawę. Tę skromną ale jakże wymowną uroczystość zakończyła msza święta w intencji st. sierż. Tomasza Murkowskiego odprawiona w Kościele Garnizonowym w Elblągu.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama