UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kącik pamięci

Elbląg, Kącik pamięci
Fot. chor. Dariusz Śleboda.

12 listopada w Sali Tradycji 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego odbyła się uroczystość odsłonięcia miejsca upamiętniającego tragicznie poległego st. sierż. Tomasza Murkowskiego podczas VII Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w 2006 roku.

Koledzy Tomka, którzy wraz z nim przebywali na misji pieczołowicie przechowywali wszystkie pamiątki, które po zakończeniu misji przywieźli, a które znalazły swoje godne miejsce w Sali Tradycji jednostki. W uroczystości wzięli udział m. in. mama Tomka – p. Aleksandra Murkowska oraz ojczym, p. Jerzy Murkowski, przedstawiciele władz samorządowych Elbląga, dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Elbląg, koledzy Tomka – uczestnicy VII Zmiany PKW Irak, a także uczestnicy niedawno zakończonej XVIII Zmiany PKW KFOR z 13 pułku.
     Dowódca pułku, płk dypl. Cezary JANOWSKI w swoim wystąpieniu zacytował słowa Horacego – „non omnis moria – nie wszystek umrę”. Bo polegli w walce zostawiają po sobie to co najważniejsze – ich bohaterskie czyny, poświęcenie i postawę. Tę skromną ale jakże wymowną uroczystość zakończyła msza święta w intencji st. sierż. Tomasza Murkowskiego odprawiona w Kościele Garnizonowym w Elblągu.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama