UWAGA!

Kaliningrad: Kradną krzewy i flagi

U naszych sąsiadów nad Pregołą nadal pokutuje stara, sprawdzona przez dziesięciolecia, radziecka zasada, że państwowe to niczyje i można je po prostu sobie przywłaszczyć. Ubolewają nad tym nie tylko kaliningradzkie media, ale także władze miasta, które ostatnio przekonały się, że stare przyzwyczajenia silnie zakorzeniły się w narodzie.

W Kaliningradzie tuż przed zbliżającym się jubileuszem 750-lecia powstania miasta posadzono kilkaset nowych, w tym rzadkich odmian drzew, kilkadziesiąt tysięcy ozdobnych krzewów oraz kwiatów. Okazało się, że niebyt długo zdobiły skwery i ulice miasta. Kaliningradzcy wandale pod osłoną ciemności zlikwidowali kilkadziesiąt dużych klombów w centrum miasta. Nie oszczędzili nawet znajdującego się w pobliżu siedziby władz miasta skweru przed pomnikiem Matki Rosji. Sprzed miejscowego teatru zniknęły z kolei krzewy ozdobne, a drzewa, których nie udało się wyrwać z ziemi, zostały połamane.
     Wzmożona aktywność złodziei przypadła podczas majowych prazdników. Kiedy większość mieszkańców miasta świętowała radzieckie zwycięstwo nas faszyzmem, amatorzy roślin przenosili je na swoje dacze, żeby mogły cieszyć ich i najbliższych.
     W Kaliningradzie kradną nie tylko rośliny. Tuż przed Świętem Zwycięstwa ze słupów przy głównych ulicach miasta zniknęło ponad 200 flag. Milicja przystąpiła do działania - poszukuje sprawców, ale jest mało prawdopodobne, żeby trafiła na ich ślad.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a co to jest majowy prazdnik? Wymagałoby to chyba wyjaśnienia! Konsekwentnie poziom nadal spada!
 • A może nasze władze pomogą sąsiadowi i zasugerują wprowadzenie monitoringu w większych osiedlach oraz centrum Kaliningradu??? U nas pomogło:) Więc i tam pomoże. Co wy na to Elblążanie???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Trusoman(2005-05-24)
 • W Kaliningradzie kradna krzewy a w Moskwie daja samochody.
 • a kiedy będą uroczystości 750 lecia miasta ?
 • ...u nas pokutuje nie tylko ta staraRadziecka zasada (państwowe=niczyje), ale również tegożPochodzenia dzienikarstwoPropagandowoDezinformacyjne (dać temat o kaliningradzkichWandalach, to nie będą elblążaki poruszać drażliwego 750-leciaKoenigsberga www.uw.olsztyn.pl bo jeszcze zaczną o... www.osw.waw.pl ~ i prazdnik ch.. strzeli!)
 • No przeca ten kraj na złodziejstwie stał i stoi. Szkoda tylko , że tylu Polaków sie tą chorobą zaraziło. Tak tak już słysze te głosy, że trudno, że bieda, że nie ma jutra. TYLKO w złodziejstwie jest przyszłość - no nie?
 • do piotra. to Ty opisales ciezka prace w Alstomie? to sie zajmij tym i walcz o pensje. a jak ci poziom spada i do tego konsekwentnie, to sie nad tym zastanów. nie czytaj, jak cie mierzi i nie komentuj glupio idealny dziennikarzu. sadzac po twoich glupich komentarzach do innych artykulow - na nic innego cie nie stac. i konsekwentnie pisze tak, jak pisze.. i moze mi poziom spada, koles. zycze powrotu do siebie.
 • ps do piotra: majowy prazdnik to majowe swieto - to taki, zebys nie tkwil w nieswiadomosci, bo to gorsze niz dur brzuszny. no coz... w szkole tego uczyli. ciebie na pewno tez. no ale przeciez o konsekwencji mowisz non stop, wiec nie podejrzewam, ze nie wiesz tego. tak tylko sie droczysz, lobuzie.
 • kropek ~ we własnych oczach możesz wygladać, jak uważasz ("...i konsekwentnie pisze tak, jak pisze.."), jednak rzygającNaPiotra ("nie czytaj, jak cie mierzi i nie komentuj glupio idealny dziennikarzu"), sam możesz doczekać się: "sadzac po twoich glupich komentarzach - na nic innego cie nie stac"
 • U nas obchody 750-cio lecia miasta były obchodzone w 1987 roku gdyż miastto Elbląg założono w 1237 roku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek z Różanej(2005-05-28)
 • Jarek ~ znów nie popisujesz się umiejętnościąCzytaniaZeZrozumieniem (tu mowa o 750-leciuKoenigsberga)
 • Pseudouczony, zinfantylniały rwelu, pewnie masz iksowate nogi i ciągle wilgotne, malutkie, śledzikowate dłonie! Napisz wreszcie coś mądrego, że np. Königsberg założył krół Czech Ottokar II (a więc stąd nazwa tego miasta będąca kompozytą dwóch rzeczowników: Koenig=król, Berg+góra). Kole d..... mi latają Twoje opinie na temat Twoich internetowych rozmówców. Myślę, że także innym internautom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michail Kalinin.(2005-05-30)
Reklama