UWAGA!

Kaplica po remoncie

Elbląg, Kaplica po remoncie
Fot. P.S.

W szpitalu wojewódzkim odbyła się dziś (20 października) uroczystość poświęcenia kaplicy szpitalnej. Kaplica przeszła ostatnio gruntowny remont, a dziś otrzymała dedykację pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Pierwszej mszy w nowo wyremontowanej sali przewodniczył biskup elbląski Jan Styrna. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów XX-lecia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Kaplicę zmodernizowano m.in. ze środków szpitala i dzięki pomocy sponsorów. W trakcie remontu, który trwał 1,5 miesiąca, zmienił się cały wystrój tego miejsca. Całkowicie przebudowano prezbiterium, zamiast krzeseł zamontowano kościelne ławki, zmodernizowano oświetlenie i sprzęt nagłośnieniowy. Pojawiły się także nowe elementy wyposażenia liturgicznego.
     - Kaplica mieści się na 1 piętrze szpitala, jest czynna całą dobę - mówi kapelan szpitala ks. Zbigniew Gadzkowski. - Często przychodzą do nas nie tylko pacjenci czy ich rodziny, ale także pracownicy szpitala, którzy tu, w kaplicy chcą się wyciszyć albo zaspokoić swój głód duchowy. To bardzo ważne miejsce w szpitalu, gdzie ludzie często przeżywają swoje życiowe dramaty - podkreśla ksiądz.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Na remont kaplicy jest kasa ze srodków szpitala, a nie dlaczego ze srodków kleru, moze by tak dac podwyżki personelowi szczególnie tego nizszego
 • Szkoda słów !!!!!
 • a ta kaplica została przeniesiona???!! Z tego co mi wiadomo mieściła się i remont był ostatnio prowadzony niejako w piwnicy szpitalnej lub jak ktoś woli na poziomie -1.czyli poniżej parteru i głównego wyjścia/wejścia do Szpitala?!!!!
 • Jeżeli remont tego przybytku opłacił szpital- to jest po prostu zwykłe chamstwo!!! Niech czarni opłacają za, ,swoje" tego typu inwestycje. U nich już nie ma, ,co łaska"- jest taryfa stała. Stac pasożytów na opłacenie takiej inwestycji nie za moje podatki. To powinno byc skierowane do prokuratury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysio(2008-10-21)
 • znałem kiedys kapelana szpitalnego kś. Stanisława. Był z plebanii na ul. Częstochowskiej. W pewnym momencie zniknął tak szybko, ze nie zdążył się pożegnać. Nie wiadomo co sie z nim stało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trendy(2008-10-22)
Reklama