UWAGA!

Kibice i zawodniczki razem dla pana Józefa

 Elbląg, Pani Sylwia, główna sprawczyni zamieszania wraz z zawodniczkami i panem Józefem podczas meczu,
Pani Sylwia, główna sprawczyni zamieszania wraz z zawodniczkami i panem Józefem podczas meczu, fot. archiwum prywatne

Na co dzień trenują bardzo ciężko, są naszą lokalną dumą. Jednak gdy tylko schodzą z boiska, nie zapominają o ludziach w potrzebie. Niedawno wraz z jedną z kibicek szczypiornistki EKS Start Elbląg zaangażowały się w pomoc panu Józefowi spod Dzierzgonia. Starszy pan mieszka w bardzo trudnych warunkach i nierzadko brakuje mu na przysłowiowy chleb.

- Kontakt z panem Józefem nawiązaliśmy dzięki przyjaciółce naszego klubu, Sylwii Brzezińskiej. Pan Józef jest schorowany, jest po udarze, jednak nie poddaje się, ale finansowo jest mu bardzo trudno – opowiada Hanna Yashchuk, zawodniczka EKS Start Elbląg. - Jest to bardzo sympatyczny starszy człowiek. Od razu między nami zaiskrzyło. Jego warunki mieszkaniowe są jednak bardzo kiepskie. Nie ma pieniędzy na węgiel, który potrzebny mu prawie przez cały rok. Od razu postanowiłyśmy mu pomóc.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to obecna kibicka elbląskiego Startu Sylwia Brzezińska dowiedziała się o samotnym starszym panu w potrzebie. Najpierw zainicjowała spontaniczne akcje wśród kibiców Olimpii Elbląg, do których wtedy sama należała. Następnie w pomoc zaangażowali się kibice elbląskiego Startu, a w końcu same zawodniczki. Od kilku lat kibice regularnie odwiedzają pana Józefa, wspierają go w każdy możliwy sposób. Ta przyjaźń trwa już dobrych osiem lat. - Najpierw zaangażowałam w pomoc kibiców Olimpii Elbląg, kilka lat później Startu Elbląg - opowiada Sylwia Brzezińska. - Pomaganie zawsze było mi bliskie. Odwiedzamy pana Józefa, ostatnio zabieramy go na mecze Startu. Potrzeb jest naprawdę wiele.

Niedawno udało się wyremontować duży pokój w mieszkaniu starszego pana, w planach jest remont kuchni i łazienki. Szczególnie ta ostatnia jest w opłakanym stanie. Pan Józef nie ma wanny ani kabiny prysznicowej. Ze skromnej renty nigdy nie udałoby mu się doprowadzić łazienki i kuchni do normalnego stanu.

- Udało się wyremontować duży pokój, teraz czas na kolejne pomieszczenia  - dodaje  Hanna Yashchuk. - Pieniądze potrzebne są także na jedzenie, bo i na nie panu Józefowi z renty często nie starcza. Staramy się zebrać fundusze na ten cel, zdobywamy koszulki od zaprzyjaźnionych klubów i wystawiamy je na licytację, spływają do nas kolejne oferty do wylicytowania od zaprzyjaźnionych firm. Zachęcamy ludzi dobrego serca do licytowania na fanpage'u Razem dla Pana Józefa lub wpłacania pieniędzy na założoną niedawno zrzutkę.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Brawo, bardzo Cię lubię moja droga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  Lamia(2020-02-21)
 • Serdeczne pozdrowienia dla pani Sylwii!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  slawek 77(2020-02-21)
 • 💛🤍💙OLIMPIA ELBLĄG & START ELBLĄG💙🤍💘
 • Wplacajcie każda najmniejsza kwotę , dobro wraca Nie znam tego pana się myślę że zrobił w życiu cis dobrego i teraz to do niego wróciło Pozdrawiam
 • a gdzie jest Państwo Polskie ?? XXI wiek a ludzie żyją jak w XIII ale czy urzędników to obchodzi ? nie, polski system to patologia społeczna złodziei lichwiarzy i układowczyków, dali mu rente coś tam jeszcze i oni zadowoleni pomoglismy na 100% zgodnie z przepisami, człowiek moze jest chory, może sie załamał dawno temu, ma problemy itd może jest całkiem normalny nie pije itd może nie daje rady po prostu po ludzku w tym całym syfie. .. .. zgodnie z przepisami to ten kraj przestanie istnieć. .. ..
 • Jaki lans.
Reklama