UWAGA!

Kierunek Wenecja: Liceo Artistico Statale Venezia

 
Elbląg, Kierunek Wenecja: Liceo Artistico Statale Venezia

Już tylko parę dni zostało do wyjazdu przedstawicieli Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym do Włoch. Jest to już czwarte spotkanie w ramach projektu Art Connecting Us.

Pierwsze odbyło się w 2012 roku w Polsce, drugie w marcu 2013 w Portugalii, trzecie w maju 2013 w Turcji. 19 października lecimy do Wenecji. W spotkaniach bierze udział 5 szkół partnerskich z Polski, Łotwy, Portugalii, Turcji i Włoch.
       Tak jak przy poprzednich spotkaniach nasi uczniowie będą mieszkali w domach uczniów z włoskiego liceum i będą brali udział w zajęciach w ich szkole. Nasi gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo artystycznych zadań obejmujących tworzenie rzeźb z gliny, warsztaty malarskie, wystawę prac o tematyce „Woda” zrobionych przez uczniów naszych szkół i szczególnie ciekawe wyzwanie – naukę robienia weneckich masek.
       Oprócz zajęć praktycznych będziemy mogli poznać się, dowiedzieć się o kulturach naszych krajów i zwiedzić piękne zabytki Wenecji, galerie sztuki i odbyć wycieczki statkiem.
       Jak widać plan na te pięć dni jest bardzo napięty, lecz w pełni pozwoli nam odkryć włoską sztukę, poznać dziedzictwo kulturowe i zapierającą dech architekturę tego kraju. Będziemy starali się zgłębić artystyczną stronę Wenecji i nauczyć się nowych technik, dzięki temu nasi uczniowie i nauczyciele będą mogli się rozwinąć i poszerzyć swój warsztat. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana i pełna wrażeń przygoda.
      
Joanna Jastrzębska, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama