UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kinga Szczepaniak najlepsza w województwie

 
Elbląg, Kinga Szczepaniak najlepsza w województwie

Kinga Szczepaniak z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zwyciężyła w finale wojewódzkim XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w sobotę 21 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Merytorycznym organizatorem i patronem Olimpiady jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz jednostek Ligi Ochrony Przyrody. W tym roku organizatorem finału wojewódzkiego był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Patronat honorowy nad etapem wojewódzkim objął rektor PWSZ prof. Zbigniew Walczyk.
       W sobotę do rywalizacji przystąpiło 89 młodych ekologów, którzy w styczniu zostali wyłonieni spośród 1690 uczestników etapu szkolnego przeprowadzonego w 40 szkołach ponadgimnazjalnych całego województwa warmińsko-mazurskiego. Eliminacje wojewódzkie składały się z dwóch części: pisemnej w formie testu oraz części ustnej. Uczniowie rozwiązywali test liczący 50 pytań. Do etapu ustnego zakwalifikowano 12 uczestników, którzy uzyskali minimum 70 proc. poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Część ustna etapu wojewódzkiego oparta była na 12 losowanych zestawach pytań problemowych. Każdy zestaw składał się z trzech pytań trudniejszych oraz trzech pytań łatwiejszych, na które każdy z uczestników odpowiadał publicznie. Wyniki uzyskane przez każdego uczestnika w części pisemnej i ustnej były sumowane i stanowiły podstawę do wytypowania siedmiu uczniów, którzy osiągnęli najwyższy wynik, do uczestnictwa w eliminacjach III stopnia – finale centralnym.
      
       Siódemka na finał
      
W finale centralnym, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca w Zielonej Górze, Warmię i Mazury reprezentować będą następujący laureaci finału wojewódzkiego:
       Kinga Szczepaniak, II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, opiekun merytoryczny Hanna Pietras,
       Karolina Morska, I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, opiekun merytoryczny Elżbieta Wojciulewicz,
       Joanna Potaś, I Liceum Ogólnokształcące w Piszu, opiekun merytoryczny Stanisława Neumann,
       Miłosz Gołębiowski, Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku, opiekun merytoryczny Iwona Gołębiowska,
       Marta Banach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie, opiekun merytoryczny Wiesława Elsner,
       Monika Tabor, II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, opiekun merytoryczny Hanna Pietras,
       Maciej Rusiłowicz, IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, opiekun merytoryczny Edward Szatkowski.
       Siedmioosobowa drużyna pojedzie na finał centralny z opiekunem merytorycznym Hanną Pietras, nauczycielką biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.
      
       Zmagania młodzieży z szeroko pojętą wiedzą ekologiczną w trakcie eliminacji wojewódzkich w Elblągu oceniało jury w składzie: dr Czesław Nitecki, Uniwersytet Gdański (przewodniczący), dr Agata Rychter, PWSZ w Elblągu, Eleonora Gontarska-Gajowniczek, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Wydział Spraw Terenowych I w Elblągu, Alina Rodziewicz, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, Alicja Nowak, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, dr Letycja Karuzo, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Departament Kultury i Edukacji, dr Julian Turko, założyciel i pierwszy kierownik Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Justyna Raczyńska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Alicja Szarzyńska, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Jarosław Mytych, Nadleśnictwo Elbląg, Janina Meller, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Wiesława Kamińska, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
      
Wiesława Kamińska, W-MODN w Elblągu – ECEE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama