UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kłusownicy także w naszym powiecie

W ostatnich dwóch latach nasiliło się w regionie warmińsko-mazurskim kłusownictwo. Dotyczy to przede wszystkim powiatów węgorzewskiego, giżyckiego, nidzickiego, iławskiego, ostródzkiego i elbląskiego.

Zgodnie z Prawem Łowieckim (art. 53 pkt. 6 ustawy z 13 października 1995 r.), ktoś, kto nie jest uprawniony do polowania i wchodzi w posiadanie zwierzyny, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Dotyczy to nie tylko osoby, która bezpośrednio kłusowała zwierzę, ale i osoby, która na przykład znalazła przy drodze zabitego zająca i zabrała.
       Warto zaznaczyć, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 21 czerwca 2005 r. w sprawie zwierzyny bezprawnie pozyskanej, za tę zwierzynę jest pobierany tzw. ekwiwalent, który wynosi m.in.: 14 tys. zł za łosia, 5,8 tys. zł za jelenia szlachetnego, 2,3 tys. zł za dzika, 1 tys. zł za kaczkę.
       Szanując dziką zwierzynę, szanujemy siebie – pamiętajmy o tej prawdzie o potępiajmy kłusowników przy każdej okazji.
      
      
Edyta Wrotek, W-MUW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie ma kar to i są klusownicy, proste ?
 • Problem w tym, że powiat elbląski nie leży w regionie warmińsko-mazurskim. Wciąż te same błędy. ..
 • Jak ludzie nie mają co do gara włożyć to na ryby idą. Dajcie ludziom prace to nie będzie kłusowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wędkarz Hawranek(2010-03-06)
 • Prawda. Nie długo nie będzie można zbierać grzybów, jagód bez zgody.
 • totalitarne Państwo, ludzie głodują zajace i sarny gona pod kołami samochodów. .. .. dajcie prace, obecne 20 letnie rządy są gorsze od stalinowskich, wtedy ludzie nie odbierali sobie źycia z biedy
 • Do "croll" - człowieku co ty pleciesz, kto sobie życie odbiera z głodu, jakie państwo totalitarne, jakie porównanie dzisiejszej sytuacji państwa do stalinizmu? Faktem jest, że każdy może sobie pisać co chce - z tego korzystasz a tym samym zaprzeczasz sam sobie. Dla kłusownictwa czyli złodziejstwa nie ma usprawiedliwienia, chyba że usprawiedliwić chcesz sam siebie bo masz z tym coś wspólnego.
Reklama