UWAGA!

Kolejarze problemu nie widzą

 
Elbląg, Kolejarze problemu nie widzą
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

- Nie otworzymy drugiej kasy – twierdzi PKP Intercity. - Chętnie otworzymy, jak znajdziemy chętnych do ich prowadzenia – informuje Polregio. To reakcje kolejowych spółek PKP na problemy pasażerów, którzy muszą odstać w kolejce nawet 50 minut, by kupić bilet na elbląskim dworcu.

Tydzień temu byliśmy na dworcu PKP w Elblągu, by opisać sprawę gigantycznych kolejki do jedynej czynnej kasy kolejowej w ponadstutysięcznym mieście. W ostatnią sobotę byliśmy na dworcu ponownie i było jeszcze gorzej. Jeszcze na 30 minut przed odjazdem pociągu w kolejce stało ok. 40 osób. Część z nich, czyli stali pasażerowie, od razu po przyjeździe pociągu na peron poszło kupić bilet do kierownika pociągu.
       Kiedy sytuacja wróci do normy i bilet będzie można kupić w kasie, nie przychodząc na dworzec ponad godzinę przed przyjazdem pociągu? Na razie kolejarze problemu nie widzą. W Elblągu czynna jest tylko jedna kasa (PKP Intercity), w której można kupić bilety zarówno na pociągi PKP Intercity jak i Polregio. Według kolejarzy z Intercity tyle kas wystarczy.
       - Na chwilę obecną nie planujemy otwarcia kolejnej kasy. Należy jednak podkreślić, że ze stacji odjeżdża średnio 25 pociągów w dobie, z czego 12 to składy uruchamiane przez PKP Intercity, a pozostałe przez Przewozy Regionalne. Co więcej odstępy czasowe pomiędzy odjazdami pociągów PKP Intercity są wystarczające do sprawnej obsługi pasażerów – informuje Anna Zakrzewska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
       Drugi przewoźnik, którego pociągi odjeżdżają z elbląskiego dworca – Polregio, kasy zamierza uruchomić, gdy... znajdzie chętnego do ich prowadzenia. - Otwarcie kasy biletowej w Elblągu uzależnione jest od rozstrzygnięcia przetargu. W przypadku wyłonienia oferenta może to nastąpić pod koniec sierpnia. Kasa biletowa jest nieczynna z uwagi na to, że obecny agent zrezygnował z prowadzenia działalności – napisała Elżbieta Załuska, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału Polregio, dodając: - Pragnę przypomnieć, że bilety kolejowe sprzedawane są również za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży, który dostępny jest na stronie www.biletyregionalne.pl. Ponadto bilety na pociągi Polregio można zakupić poprzez aplikację mobilną SkyCash, poprzez platformę Bilkom 2. Dodatkowo bilety dostępne są u konduktorów, bez pobierania opłaty dodatkowej – zachęca rzecznik olsztyńskiego oddziału Polregio.
       - Podróżni, którzy chcą kupić bilety na pociągi PKP Intercity mogą skorzystać z internetowego systemu sprzedaży na stronie intercity.pl lub aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator – dodaje Anna Zakrzewska, rzecznik prasowy Intercity.
       Jeżeli ktoś nie chce stać w kolejce na dworcu, może też kupić bilety na Polregio w saloniku Kolportera na ul. Chełmońskiego (30 minut na piechotę w jedna stronę od dworca PKP) lub w CH Ogrody. I tu pojawiają się pytania, które zadaliśmy rzecznikom obu spółek, ale odpowiedzi na nie nie otrzymaliśmy. Dlaczego nie można biletów kupić w punktach handlowych usytuowanych na dworcu? Dlaczego nie ma biletomatu, jak w innych co prawda większych miastach? Jakie inne działania podejmą spółki, by problem rozwiązać?
       Teraz pozostaje jedynie czekać na komunikat o ograniczeniu liczby pociągów z Elbląga z powodu malejącego zainteresowania podróżnych.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To jest zmowa pracowników z Olsztyna by totalnie zdołować Elbląg.
 • Po co w ogóle dworzec, przecież jest internet i pani Ela z Olsztyna wie lepiej. Zamknąć dworzec, albo przerobić na lombard, aptekę. Śmiech na sali. A prezydent miasta to gdzieś w ogóle jest? Czy w tym amoku przedwyborczym pochyli się nad tematem? Wstydliwym bardzo dla takiego miasta jak Elbląg.
 • PKP nigdy nie widzi problemu z kolejkami i z kasami, natomiast bardzo dobrze widzi problem podwyżek płac.
 • Zlikwidować kasy. Nim przyjdzie konduktor, to do Pasłeka (lub bliżej) ewentualnie Malbork dojedziemy za darmo. Wystarczy trochę sprytu i patrzeć gdzie wsiada konduktor i Kierownik pociągu. Porada dla podróżnych na krótkich trasach. A jak nas złapie to wsiadałem w Elblągu, a tam nie ma kas!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  elblążanin48(2018-06-18)
 • Zlikwidować kasy. Nim przyjdzie konduktor, to do Pasłeka (lub bliżej) ewentualnie Malbork dojedziemy za darmo. Wystarczy trochę sprytu i patrzeć gdzie wsiada konduktor i Kierownik pociągu. Porada dla podróżnych na krótkich trasach. A jak nas złapie to wsiadałem w Elblągu, a tam nie ma kas!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  elblążanin48(2018-06-18)
 • A jacy kolejarze są w Elblągu????? na dworcu widać tylko SOK, oraz obsługę pociągów, które przejeżdżają przez stację Elbląg. To jacy kolejarze nie widzą problemu????? Proszę jakiegos istniejącego kolejarza o odpowiedź (oprócz nastawniczych) ale oni pracują w nastawniach poza dworcem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  elblążanin48(2018-06-18)
 • O ile osoby starsze rozumiem, że nie podążają za nowinkami technologicznymi i dla nich powinny pozostać kasy, to na zdjęciu widzę osoby młode, które spokojnie mogłyby kupić przez internet. .. Wstyd!
 • no nie -to załóżcie sobie kolejarze okulary. Kiedy skończy się ten bełkot z głosssssśników. Czy nie potrafi nikt mówić wyrażnie po polsku.
 • olsztyn gnojąc Elbląg sam zgnoił siebie ukazując ze jest wiochą bagienna.
 • Mamy takie czasy, ze spora wiekszosc spoleczenstwa posiada smartfony. Moje pytania sa nastepujace, po co sobie utrudniacie zycie, stojac w kolejkach? Jakies zamilowanie macie z tym staniem i marnowaniem czasu? Czy jestescie tak zacofani, ze poza korzystaniem z durnych mediow spoleczniosciowych, nie potraficie kupic biletu przez internet :D?
 • prezydent teraz się tylko pokazuje, a to tu a to tam, a to wstęge przetnie, no teraz sam lans bo wybory idą, a decyzyjny to on nigdy nie był, on musi mieć do każdej sprawy komitet doradczy, śmiech na sali
 • @tyu - tyu. Jak nie rozumiesz tematu to sie "małolacie" nie odzywaj (mój ojciec kolejarz od 1945 roku przewraca się w grobie) jak "czyta" wpisy ludzi, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z koleją, jedynie jeździli pociągami ? tak jak eksperci od lotnictwa "dużo latali samolotami" a teraz sa ekspertami
Reklama