UWAGA!

Kolejna pracownia w Centrum Kształcenia Praktycznego

 
Elbląg, Kolejna pracownia w Centrum Kształcenia Praktycznego
fot. nadesłana

Trzy dni do zakończenia roku szkolnego. Uczniowie są już w przedwakacyjnych nastrojach. Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu jeszcze nie odpoczywa. W dniu 24 czerwca 2015 roku nastąpiło oficjalne otwarcie kolejnej pracowni specjalistycznej – pracowni komputerowej i audiowizualnej.

Pracownia powstała dzięki przychylności Naczelnika Urzędu Skarbowego w Elblągu Jarosława Orłowskiego, który zdecydował przekazać nieodpłatnie wycofywany z urzędu sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Urządzenia były użytkowane, lecz w pełni nadają się jeszcze do celów dydaktycznych.
       Uczniowie pod nadzorem nauczycieli CKP wykonali w pracowni instalację teletechniczną i zasilająca. Komputery pracują w sieci oraz mają dostęp do szerokopasmowego Internetu.
       W związku z tym, że jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży w nowo otwartej pracowni 22 czerwca przeprowadzony został egzamin zawodowy z części pisemnej dla osób dorosłych uczących się w CKP na bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodach operatora obrabiarek skrawających i fryzjera. Forma elektroniczna egzaminu to nie tylko nowatorskie rozwiązanie, ale także sprawdzenie się w standardach dotyczących wyposażenia sprzętowego oraz jego oprogramowania.
      
      
Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama