UWAGA!

Kolejne rozdanie stypendiów

 Elbląg, Kolejne rozdanie stypendiów

Działalność charytatywna elblążan daje przynajmniej dwa powody do dumy. Pierwszy to ten, że jest komu pomagać – młodzi, zdolni, osiągający sukcesy w nauce mieszkańcy tego miasta. Drugi, to sami darczyńcy, w których rodzi się potrzeba dzielenia.

Dzięki temu w roku szkolnym 2010/11 na stypendia Fundacji Elbląg przeznaczone zostaną 34.000 zł.
       Tegoroczny wynik, to także 27 stypendystów, uczniów elbląskich szkół średnich i gimnazjów. Każdy z nich to podopieczny jednego z Programów Stypendialnych Fundacji Elbląg – „Szansy" lub „Słonika", skierowanego do niepełnosprawnych. Wypłacane od października comiesięczne kwoty pomogą pokryć przynajmniej część zakupów pomocy naukowych, sprzętu lub innych wydatków ważnych w rozwoju dzieci i młodzieży. Kwotę przeznaczoną na stypendia Fundacja Elbląg pozyskała z Fundacji im. Stefana Batorego oraz ze środków własnych (zbiórek publicznych, 1% podatku, wpłat od darczyńców indywidualnych, firm i odsetek od lokat).
       Wręczenie umów stypendialnych odbędzie się w najbliższy poniedziałek (18 października) o godz. 13 w Centrum Ekspozycyjno-Handlowym Pujan, przy ul. Fabrycznej 5. Lista stypendystów tego roku szkolnego znajduje się na stronie internetowej Fundacji Elbląg.
      
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama