UWAGA!

Kolejny etap projektu „Zróbmy BiznES”

 
Elbląg, Zalew Wislany (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
Zalew Wislany (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. A. Zborowska)

Gimnazjaliści z ośmiu szkół z terenów nad Zalewem Wiślanym biorą udział w cyklu szkoleniowym, mającym przybliżyć im aspekty ekonomii społecznej. Efektem całego projektu mają być profesjonalnie wykonane biznesplany, opisujące przedsięwzięcia uwzględniające potrzeby społeczne naszego regionu.

Przez następny tydzień uczniowie poznają miejscowości wokół Zalewu i diagnozują potrzeby społeczności lokalnej za pomocą wypracowanych przez siebie ankiet.
       W projekcie bierze udział 80 uczniów z Elbląga, Fromborka, Mikoszewa, Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa oraz Tolkmicka, którzy są pod opieką nauczycieli oraz trenerów, szkolonych we wcześniejszych etapach projektu.
       Ostatni tydzień wakacji upływa uczestnikom bardzo aktywnie. Uczniowie odwiedzają miejscowości dookoła Zalewu Wiślanego ankietując ich mieszkańców oraz turystów przebywających na kończących się już wakacjach.  Poruszają się pieszo, rowerami, kajakami, kolejką wąskotorową i autokarami.
       Uczestniczą w spotkaniach z ludźmi zaangażowanymi w społeczne inicjatywy: Elbląskim Oddziałem Abstrakcyjnym oraz Przedstawicielami Spółdzielni Socjalnej Wiking. Wieczorami odbywają się dyskoteki oraz pokazy fireshow i LED poi przygotowane wspólnie przez uczniów Fromborka i Sztutowa.
       Oprócz wielu atrakcji, w programie pobytu znalazły się szkolenia z zakresu przedsiębiorczości społecznej prowadzone przez trenerów.
      
       Projektu „Zróbmy BiznES” jest prowadzony przez Stowarzyszenie „Szkolna 13” ze Sztutowa.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama