UWAGA!

Kolorowe EPT

 Elbląg, Kolorowe EPT
fot. Michał Skroboszewski

Dlaczego kolor biały jest biały i jak z niego uzyskać barwę zieloną. Tego można się dowiedzieć i samemu spróbować pobawić się kolorem. W Elbląskim Parku Technologicznym otwarto wystawę „Tajemnice koloru - Poruszyć wyobraźnię“. Zobacz zdjęcia.

- Chcemy popularyzować zagadnienia związane z nauką, z nieszablonową edukacją. Tak aby dzieci i młodzież poznała zagadnienia, które, jak mogło by się wydawać, są trudne. Przypomnę tylko, że w Elbląskim Parku Technologicznym funkcjonuje Akademia Młodego Chemika, w której dzieci poznają poprzez wykonywanie różnego rodzaju eksperymentów, zagadnienia chemiczne. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. W tej chwili wprowadzamy fizykę - mówił Arkadiusz Kosecki, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego na dzisiejszej konferencji otwierającej wystawę „Tajemnice koloru - Poruszyć wyobraźnię“.

Wystawa została otwarta dziś w budynku EPT. Zainstalowane eksponaty pozwalają „pobawić się“ światłem. Uczestnicy mogą rozszczepić promień światła, stworzyć własny kalejdoskop, zobaczyć jak z trzech barw powstaje kolorowa fotografia, zbadać dlaczego to samo koło obraca się jednocześnie w przeciwnych kierunkach, zobaczyć hologram 3D.

„Celem wystawy jest wciągnięcie zwiedzającego w świat optyki. Prezentowane eksponaty dotykają różnych zjawisk, obejmują stanowiska prezentujące rozszczepienie światła, polaryzację, wyjaśniające nakładanie się barw, powstawanie kolorowej fotografii w druku, dodawanie barw w systemie RGB, efekty związane z widzeniem w kolorowym oświetleniu. Celem jest również, a może przede wszystkim, sprowokowanie uczestników do wspólnej, twórczej aktywności przy odkrywaniu i analizowaniu zjawisk. Stanowiska wystawy zachęcają do zapoznania się również z mniej typowymi obszarami twórczości. Wiele z nich daje możliwość wykonania swoistego „dzieła”. Będzie także miejsce na sprawdzenie własnej koordynacji i cierpliwości .“ - możemy przeczytać na stronie EPT.

Wystawa będzie czynna do końca czerwca.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama