UWAGA!

Komputer dla Homera

Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje o uruchomieniu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kolejnej edycji programu pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących pn. „Komputer dla Homera 2003.”

Adresatami programu są pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej (kobiety do 60 lat i mężczyźni do 65 lat), niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne; dzieci i młodzież w wieku do 18 lat, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.
     Warunkiem uczestnictwa w programie jest wykonywanie przez osobę niepełnosprawną pracy zarobkowej lub zarejestrowanie się w urzędzie pracy w przypadku osób bezrobotnych lub poszukujących pracy; uczenie się albo studiowanie.
     W ramach programu osoby z dysfunkcją narządu wzroku mogą ubiegać się o dofinansowanie przez PFRON:
     - zakupu podstawowego oraz specjalistycznego sprzętu komputerowego i elektronicznego wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem i oprogramowaniem;
     - kosztów uczestnictwa w pełnym bądź skróconym szkoleniu w zakresie podstawowej obsługi nabytego w ramach programu sprzętu i oprogramowania komputerowego.
     Wnioski oraz wszelkie informacje na temat programu można uzyskać w Wydziale Społecznym Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42 lub na stronie internetowej www.pfron.org.pl .
     Wnioski należy składać osobiście w siedzibie PFRON w Olsztynie, ul. Mickiewicza 21/23, 10-508 Olsztyn lub za pośrednictwem poczty w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2008 r.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama