UWAGA!

Komputer nie „gryzie” nawet po czterdziestce

Elbląg, Liczba chętnych do nauki obsługi komputera jest bardzo duża, dlatego Biblioteka bedzie organizować kolejne szkolenia
Liczba chętnych do nauki obsługi komputera jest bardzo duża, dlatego Biblioteka bedzie organizować kolejne szkolenia

Zakończyła się pierwsza edycja szkoleń z zakresu technologii komputerowej realizowanych w ramach programu „Przeciw wykluczeniu cyfrowemu pokolenia 40+”. Zajęcia odbywały się w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Program ten skierowany jest do pokolenia ludzi, którzy dotąd w swojej pracy stosowali narzędzia tradycyjne, jak papier, długopis, książka. Obecne czasy zmuszają jednak do znajomości technologii informacyjno-komunikacyjnej. Aby w nich aktywnie funkcjonować i nie znaleźć się w grupie społecznej podlegającej tzw. „wykluczeniu cyfrowemu”, konieczne jest zdobycie umiejętności posługiwania się komputerem.
     Od połowy maja do połowy czerwca w W-MBP w Elblągu realizowano kursy w 7 grupach (8-10 osobowych) z zakresu znajomości programów użytkowych i Internetu. Odbyło się łącznie 112 lekcji, w których wzięły udział 63 osoby
     - Uczestnicy szkoleń to w przeważającej części osoby w wieku 40 - 50 lat – mówi Jadwiga Pawluk z W-MBP w Elblągu. - Są wśród nich osoby niepracujące, emeryci i renciści, jednak znaczna większość uczestników szkoleń to osoby aktywne zawodowo.
     - Kursy były bezpłatne, całkowicie finansowane ze środków budżetowych Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu - dodaje. - Osoby prowadzące zajęcia to etatowi pracownicy Biblioteki. Lekcje odbywały się w naszej pracowni komputerowej, a materiały otrzymane przez uczestników były także przygotowane w ramach kosztów własnych Biblioteki.
     Od września planowana jest kolejna edycja kursów. Liczba chętnych do zdobycia umiejętności obsługi komputera przekroczyła 300 osób. Szkolenia będą realizowane przez trójkę nauczycieli, pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, w godzinach zarówno przedpołudniowych, jak i popołudniowych.
     W 2009 r. planowana jest trzecia edycja szkoleń.
     - Program będzie kontynuowany tak długo, jak długo będą osoby chętne do zdobycia umiejętności posługiwania się komputerem i podstawowym oprogramowaniem – zapewnia Jadwiga Pawluk.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama