UWAGA!

Koncerty metal 2019. Na co warto wybrać się jesienią?

2019-08-25
11:24
 
Elbląg, Koncerty metal 2019. Na co warto wybrać się jesienią?

Publiczność metalowa należy do najwierniejszych na świecie. By zobaczyć koncerty swoich ulubionych artystów, fani tego gatunku gotowi są przemierzyć nawet setki kilometrów. Na szczęście ostatnimi czasy coraz rzadziej okazuje się niezbędne – wydarzenia metalowe odbywają się dziś nawet w stosunkowo niewielkich miejscowościach. O tym, że oferta skierowana do miłośników ciężkich brzmień jest naprawdę szeroka i zróżnicowana, można się przekonać, przeglądając listę tegorocznych koncertów. My wybraliśmy trzy, które zapowiadają się najciekawiej.

Koncerty metal 2019 – Nocny Kochanek
       Nocny Kochanek to formacja grająca muzykę plasującą się między heavy, a power metalem. Swoją obecną nazwę i ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim animatorowi Bartoszowi Walaszkowi, który wykorzystał ich twórczość w kultowych już kreskówkach z Kapitanem Bombą. Obecnie koncerty grupy przyciągają wielotysięczne tłumy, wśród których są nie tylko zdeklarowani metalowcy. Wyróżnikiem Nocnego Kochanka są pełne humoru i wysoki poziom wykonawczy, o czym będzie można przekonać się między innymi 15 grudnia w krakowskim klubie Studio.
        
       Koncerty metal 2019 – Percival Schuttenbach

       Percival Schuttenbach to zespół doskonale znany nie tylko miłośnikom metalu, ale też fanom brzmień inspirowanych twórczością ludowych muzyków. Poza tym sporą popularność zdobyli także udziałem w projekcie Donatana, z którym wylansowali wielki hit „Nie lubimy robić”. Dziś na ich koncerty przychodzą przede metalowcy. Czy tak będzie i 23 listopada w krakowskim klubie Zaścianek? Właśnie wtedy Percival Schuttenbach zagra koncert związany dziesiątą rocznicą wydania ich najpopularniejszego, cieszącego się już dziś kultowym statusem, albumu „Reakcja pogańska”. Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem strony https://ticketclub.pl/koncerty/metal/.
        
       Koncerty metal 2019 – Mortiis
       W naszym zestawieniu znalazło się miejsce również dla zagranicznych wykonawców. Tej jesieni jednym z największych wydarzeń w metalowym świecie będzie z całą pewnością koncert grupy Mortiis. Norwedzy uznawani są za kluczową grupę na scenie muzyki industrialnej, a ich koncerty przyciągają nie tylko ciekawą muzyką, ale też niezwykłą oprawą sceniczną, na którą składają się unikatowe kreacje twórców oraz gra świateł, efektów pirotechnicznych i sztucznej mgły. O tym, jak Mortiis wypada na żywo, będzie można przekonać się 27 października podczas koncerty w krakowskim zaścianku.
      
---------Art. promocyjny---------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama