UWAGA!

Konferencja o niepełnosprawności

Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło oraz PWSZ w Elblągu zapraszają we wtorek, 1 grudnia od godz. 9.30 na konferencję naukową pt. „Ku nowym wzorom dorosłości osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle wdrażania Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych”.

We wrześniu 2012 roku Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Dokument ten jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym, który w sposób całościowy odnosi się do sytuacji osób z niepełnosprawnościami m.in. z  niepełnosprawnością intelektualną. Konwencja jasno określa, iż osoby z niepełnosprawnościami mają równe prawa z innymi, mają prawo do bycia aktywnymi członkami społeczności. Ale czy tak się dzieje w praktyce?
       Podczas konferencji przedstawione zostaną prawa osób niepełnosprawnych zawarte w Konwencji, jej praktyczne wdrażanie, poprzez różnorodne formy wsparcia dorosłych osób, w tym w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną. Zaproszeni prelegenci przedstawią dobre praktyki w zakresie różnych form wsparcia dorosłych osób niepełnosprawnych. O doświadczeniach osoby niepełnosprawnej, o życiu w polskich realiach, ale też o tym, co przeciętny polski niepełnosprawny robi źle, opowie cierpiący na nieuleczalną chorobę genetyczną Kacper Hefta, autor książki pt. „Anderstend. Aby coś zmienić, trzeba najpierw to coś zrozumieć.”
       Konferencja odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137. Szczegółowy program oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie stowarzyszenia www.elblag.psouu.org.pl.
       Udział w konferencji jest bezpłatny po rejestracji.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama