UWAGA!

Konferencja "Uczymy myślenia"

 
Elbląg, na zdjęciu Petra Pouw-Legene (Holandia) i Maciej Winiarek,
na zdjęciu Petra Pouw-Legene (Holandia) i Maciej Winiarek, fot. nadesłana

26 września 2013 roku w Elblągu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Uczymy myślenia. Skuteczna edukacja – innowacyjne metody diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, bibliotekarzy i wychowawców.
       Tematem konferencji było wykorzystanie potencjału intelektualnego każdego ucznia.
       Petra Pouw-Legene (Holandia) – zaprezentowała Metodę Davis'a jako nowe spojrzenie na pracę z dzieckiem dyslektycznym. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, ponieważ zbyt wielu uczniów napotyka z tego powodu na niepowodzenia edukacyjne. Konkretne przykłady i sukcesy jakie przynosi metoda Davisa stawiają pytanie, czy przenieść ją na elbląski grunt. Petra Pouw-Legene podkreśliła również zalety pakietu "Kuferek Tajemnic" w pracy z dziećmi, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Zaproponowana w pakiecie edukacja najmłodszych, wykorzystująca nowatorskie zastosowanie narzędzi TOC, wspiera dziecko w okresie przedliterowym i skutecznie zapobiega "produkowaniu dyslektyków".
       Dorota Rudzińska Friedel przedstawiła autorską metodę Treningu Globalnego jako wielowymiarowe wsparcie edukacji ucznia z trudnościami w uczeniu się. Marta Piernikowska-Hewelt przedstawiła praktyczne zastosowanie narzędzi myślowych TOC w pracy z uczniami niepełnosprawnymi.
       Narzędzia TOC powoli wrastają w edukacyjną rzeczywistość naszego miasta. Szczególnie zaangażowały się w to Szkoła Podstawowa Nr 16 i Nr 21, a ostatnio również Szkoła Podstawowa Nr 4. Nauczyciele, którzy odważyli się wykorzystać narzędzia TOC w uczeniu i wychowaniu, dostrzegli i docenili ich ogromną wartość. W swoim wystąpieniu potwierdził to również Maciej Winiarek, dyrektor TOC dla Edukacji Polska, prezentując badania dr Hewilii Hetmańczyk nad rozwojem kompetencji społecznych i empatii u dzieci w wieku 9-13 lat. Uczestnicy mieli okazję poznać wyniki tych działań i pozytywne zmiany, jakie przyniosły.
       W konferencji wzięło udział ponad 170 uczestników i była ona transmitowana w jakości full HD w formie online przez Stowarzyszenie Akcja Wspierania Aktywności - patrona medialnego.
      
       Organizatorami konferencji był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz TOC dla Edukacji Polska. Patronat Honorowy nad konferencją objęła Grażyna Przasnyska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.
      
Alicja Guła, Agata Urbańska, W-MODN w Elblągu, organizatorki konferencji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama