UWAGA!

Koniec lekcji, nauki i sprawdzianów

 
Elbląg, Ostatnie występy na zakończenie roku szkolnego w SP nr 19
Ostatnie występy na zakończenie roku szkolnego w SP nr 19 (fot. Anna Dembińska)

Dla uczniów oraz nauczycieli wakacje rozpoczęły się na dobre, a w szkołach po raz ostatni rozbrzmiał dzwonek. Miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 19 im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu. Uroczyste obchody były uhonorowaniem pracy pedagogów, dyrekcji oraz administracji szkoły, która osiągnęła drugie miejsce w rankingu szkół w województwie warmińsko- mazurskim. Zobacz zdjęcia.

- Jesteśmy zadowoleni, że organizacja tego wydarzenia przypadła nam, ponieważ co roku jest za to odpowiedzialna najlepsza szkoła w Elblągu - przyznał Edward Pietrulewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19. – „Innowacyjność” - jeśli miałbym podsumować zakończony rok szkoły w naszej instytucji jednym słowem. Jako pierwsi w mieście wprowadziliśmy klasę dwujęzyczną i myślę, że śmiało można stwierdzić, że odnieśliśmy sukces. Szkoły z innych krajów chcą się od nas tego nauczyć, czego dowodem są niedawno goszczący u nas nauczyciele z Islandii. Kolejnym sukcesem jest liczba 41 laureatów oraz finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Zakończony rok szkolny, który poprzez wprowadzenie reformy nie należał do łatwych, możemy uznać za udany.
       Piątkową (22 czerwca) rozpoczęli swoimi przemowami dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19, prezydent Witold Wróblewski oraz wicewojewoda Sławomir Sadowski. Każdy z przemawiających zaznaczył, że na sukces danej placówki edukacyjnej składa się wspólna praca uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji oraz administracji. Wspomniano także, że Elbląg może pochwalić się niejedną instytucją w zestawieniu najlepszych szkół województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       -„Dziewiętnastka” nie jest odosobniona w czołówce rankingu. Szkoła Podstawowa nr 21 zajęła trzecie miejsce, a Szkoła Podstawowa nr 12 czwarte. To napawa optymizmem i dowodzi, jak zdolni są nasi uczniowie i jak świetni pedagodzy ich nauczają – mówił podczas uroczystości Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Wakacje będą zasłużonym odpoczynkiem po wyczerpującym roku szkolnym, pełnym przekształceń i zmian związanych z reformą. Dzięki ciężkiej pracy, sprawnymi wdrażaniami przeróżnych projektów w Elblągu nie został zwolniony ani jeden nauczyciel. Od dwóch lat prowadzony jest program dobrowolnych odejść, a na wolne miejsca zatrudniana jest nowa, młoda kadra nauczycielska.

  Elbląg, Miejskie zakończenie roku w SP nr 19
Miejskie zakończenie roku w SP nr 19 (fot. Anna Dembińska)

Szkoła Podstawowa nr 19 jest pierwszą szkołą w Elblągu z oddziałami dwujęzycznymi. Klasa o takim profilu ma wpisane w siatkę zajęć osiem godzin dodatkowych lekcji prowadzonych w języku angielskim – geografię, historię oraz podstawy robotyki. 
       - Jestem zadowolona z tego roku szkolnego, ponieważ mam wysoką średnią i jestem finalistką olimpiady z matematyki. W następnym roku ambitnie planuję być laureatką z biologii, matematyki i języka angielskiego – przyznaje Julia Korzeniowska, uczennica VII b, która jest pierwszym rocznikiem takieg profilu.  – Chyba już powinnam się zacząć uczyć, ale na razie czeka mnie odpoczynek. W wakacje mam już zaplanowany obóz w Pucku, koncert Eda Sheerana i wyjazd rodzinny do Turcji.

Magdalena Jaworska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ooooo same pracusie partyjne od wysiadywania krzeseł. Już niedługo na szczaw.
 • Rankingów mnóstwo a prawdy w nich niewiele!. Wiarygodne to są wyniki z egzaminów klas szóstych czy gimnazjów a tu jakoś elbląskich szkół nie ma. Wybrane klasy mają wyniki ale całościowo słabo lub średnio. Jedynie Pijarzy i Regent są w czołówce ale niestety są to szkoły płatne. Sorry taki klimat!
 • Brawo SP 19,moja dawna szkoła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  KrzysztofzUroczej(2018-06-22)
 • wakacje- 73 dni, ferie, wolne soboty, inne święta kościołowe i państwowe, o jejku, kiedy tu się uczyć??
 • jeszcze wolne niedziele
 • Domyślam sie ze nikt z hejtujących tu nic w życiu nie osiągnął!!!! Szczyt waszych marzeń to wyprowadzić sie od mamusi przed 40 i znaleźć legalną prace za 2 tyś!!! nie dla troli!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Marcinosss(2018-06-22)
 • Aby do jesieni-za rok zakończenie będzie miało rangę i oprawę, a nie to co dziś, nawet płaszcza nie zdążyła zdjąć jedna pani.
 • Kiedy zacznie się indywidualnie podchodzić do super zdolnej mlodzieży, z doskonałymi wynikami, dyplomami i laurkami, lecz poprzeż swoje nieszablonowe zachowanie, charakter lidera i wystawanie poza sztywne ramy polskiej( w zasadzie pruskiej) szkoły, pozbawianej świadectwa z paskiem bo zachowanie ?tylko?dobre. Dlaczego tępi się indywidualizm i mierzy tą samą spróchniałą już miarą?
 • Obfitych kałuż bo dzieci basenu w tym miescie się nie doczekają chyba że wróci niemiec i uruchomi to co zbudowł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  emblag(2018-06-23)
 • @Culpa - Zacznijmy od tego że miało to być spotkanie na którym wyróżniono najlepszych uczniów i uczennice z całego Elbląga i nie chodzi tu o wysokie średnie tylko o osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i sporcie. W sumie 41 uczniów ze wszystkich elbląskich szkół a nie tylko ze szkoły nr. 19,również ze szkół niepublicznych więc proszę sprostować wpis w artykule jakoby wszyscy laureaci pochodzili ze szkoły nr. 19.
 • Super! Pan dyrektor tradycyjnie zbiera pochwały które należą się dzieciakom! Docenia się tylko najlepszych z najlepszych a ci co naprawdę ciężko pracują na średnią 4.75 i czerwony pasek nie zasługują nawet na gratulacje i uścisk dłoni dyrektora! Ważni są przyjaciele szkoły a nie ci co budują renomę tej placówki! Lekcje robotyki? Żenada! Może że dwie w ciągu roku się odbyły... Dzieciaki dla Was i tylko dla Was wielkie gratulacje!!!! A dyrekcja? No cóż.....porażka.
 • Super! Pan dyrektor tradycyjnie zbiera pochwały które należą się dzieciakom! Docenia się tylko najlepszych z najlepszych a ci co naprawdę ciężko pracują na średnią 4.75 i czerwony pasek nie zasługują nawet na gratulacje i uścisk dłoni dyrektora! Ważni są przyjaciele szkoły a nie ci co budują renomę tej placówki! Lekcje robotyki? Żenada! Może że dwie w ciągu roku się odbyły... Dzieciaki dla Was i tylko dla Was wielkie gratulacje!!!! A dyrekcja? No cóż.....porażka.
Reklama