UWAGA!

Konkurs Marszałka

Nagrodę Marszałka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej mogą otrzymać osoby, które w ostatnich miesiącach szczególnie wyróżniły się, działając na rzecz rodzin i poszczególnych osób zapobiegając ich izolacji i wykluczeniu. Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmowane są do 20 września.

Nagroda Marszałka Województwa przyznawana jest osobom indywidualnym: pracownikom pomocy społecznej oraz najbardziej aktywnym liderom organizacji pozarządowych z Warmii i Mazur, których charakteryzuje zdolność do: zapobiegania izolacji, marginalizacji
       i społecznemu wykluczeniu osób i rodzin; aktywizowania jednostki i rodziny do rozwiązywania własnych problemów oraz aktywizowania środowisk lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych; działania w zakresie kompleksowej pomocy osobom i rodzinom, prowadzącej do samodzielnego funkcjonowania w rodzinie, jak również zdolność tworzenia i realizowania programów służących zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów społecznych oraz systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą. Na uwagę zasługują też osoby, które zajmują się wdrażaniem kompleksowych, nowatorskich rozwiązań we współpracy wielu podmiotów w dziedzinie pomocy społecznej.
       Wniosek mogą składać osoby fizyczne, osoby prawne oraz instytucje społeczne działające w zakresie pomocy i integracji społecznej. Wniosek wraz z kompletem dokumentów (dostępne na stronie Urzędu Marszałkowskiego) należy składać do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 20 września na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej; ul. E. Plater 1, 10-562 Olsztyn.
      
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama