UWAGA!

Konkurs na najlepszą inicjatywę

Do końca października organizacje pozarządowe mogą zgłaszać zrealizowane przez siebie projekty na konkurs na Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureat otrzyma 2 tys. zł nagrody.

To pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Adresowana jest do organizacji pozarządowych z Warmii i Mazur. Obejmuje wszelkie zrealizowane inicjatywy (projekty) na rzecz pożytku publicznego. Konkurs będzie organizowany co roku.
     - Inicjatywy mogą zgłaszać organizacje oraz osoby fizyczne, osoby prawne, organy administracji publicznej oraz kościoły i związki wyznaniowe - mówi Arkadiusz Jachimowicz, dyrektor Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. - Zgłoszenie może dotyczyć również własnej inicjatywy.
     Kapituła konkursu oceni zgłoszone projekty pod względem: społecznego znaczenia;
     wpływu na rozwój i konkurencyjność regionu; umiejętności pozyskiwania środków finansowych i pozafinansowych przez organizację z różnych źródeł oraz efektywność i przejrzystości ich wykorzystywania; umiejętności zaangażowania wolontariuszy do realizacji projektu; innowacyjności; stabilności; stosowania przez organizację sposobów działania nie budzących wątpliwości etycznych; umiejętności podejmowania przez organizację współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi regionu.
     Zgłoszenia konkursowe należy złożyć na formularzu w sekretariacie Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Kopernika 13 w Olsztynie do 31 października.
     - Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe (laureat) i honorowe, czyli wyróżnienia - dodaje Jachimowicz.
     W tym roku fundatorem nagrody finansowej w wysokości 2 tys. zł jest Fundacja Rozwoju Społecznego "Nad Symsarą" w Lidzbarku Warmińskim.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama