UWAGA!

Kontrowersyjne zaproszenie

 
Elbląg, Kontrowersyjne zaproszenie
fot. nadesłana

Za zapraszanie na mecz Olimpii Elbląg z Widzewem Łódź wzięli się kibice. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie przerobili nazwy dzisiejszego rywala żółto – biało – niebieskich.

- Gramy z Widzewem. Zapraszamy do kibicowania Olimpii – tak Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg skomentował obraźliwy baner „zapraszający” kibiców elbląskiego klubu do młyna na dzisiejszy mecz żółto – biało – niebieskich.
       Kibice obu drużyn nie przepadają za sobą – delikatnie ujmując sprawę stosunków elbląsko – łódzkich. W związku z tym na stadionie można spodziewać się mało kulturalnej atmosfery, okrzyków typu: „jazda z paniami lekkich obyczajów” itp. Ale to nic nowego.
       „Obserwuję spotkania piłkarskie od wielu lat , ale zastanawiam się wraz z większością sympatyków piłki nożnej, którzy przychodzą na stadion przy ul. Agrikola nad sprawą pseudokibiców, bardzo często wymachującymi szalikami w tonacji barw klubu „Olimpia”, nie przebierających w słownictwie. Ci kibice tworzący barwną plamę na trybunach stadionu miast tworzyć atmosferę sprzyjająca środowisku sportowemu , dodająca sił w decydujących chwilach rodzimemu zespołowi powodują rumieńce wstydu działaczy i samych zawodników nie mówiąc o liczniejszych od nich gronach prawdziwych sympatyków futbolu. Wulgaryzm i zwyczajne chamstwo jakie od pewnego czasu zapleniło się na trybunach przeczy dobrym tradycjom elbląskiego klubu, którego kibice byli onegdaj uważani i odpowiednio honorowani jako najlepsi na drugim froncie. Nic wspólnego z Elblągiem i „Olimpią” nie mają okrzyki zaczerpnięte ze stadionów Gdańska, skandowane bardzo często przez małolatów, domorosłych wyrostków owiniętych klubowymi sztandarami wcześniej „zwędzonymi” z masztów na stadionie. Przed „Olimpią” rysują się konkretne szanse na awans do II ligi , najwyższy zatem czas, by położyć zdecydowana tamę chuligańskim wybrykom nieodpowiedzialnych kibiców. Można amatorów „kuchennej łaciny” nie wpuszczać na stadion. Można odpowiednio poinstruować służby porządkowe i wyprowadzać z meczu osoby, dla których wulgaryzm jest ważniejszy od sportowej i kulturalnej atmosfery na stadionie. Sposobów jest wiele. Warto by władze klubu przeanalizowały ten problem i przedsięwzięły odpowiednie kroki zmierzające do podniesienia poziomu kultury na meczach Olimpii” - pisał Głos Zamechu w maju 1985 r.
       A i wcześniej lokalna prasa odnotowywała takie przypadki. Na dzisiejszym meczu może być 2,5 tys. kibiców. Najlepszym prztyczkiem w nos dla Widzewa będzie strzelenie łódzkiej drużynie trzech bramek (najlepiej w pierwszej połowie, a po przerwie dołożyć czwartą). Dzisiejszy mecz to starcie lidera z trzecią drużyna ligi – na A8 szykuje się mecz o fotel lidera.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 2,5k kibicow? Ciekawe gdzie skoro PROSTA w polowie jest zamknieta. Max 1-1,5k.
 • Prostactwo nieuleczalne - Ci którzy to napisali i ci co to popierają.
 • Polecam kursik na Olimpie, łatwy zarobek :)
 • Ręce opadają. Ci co to napisali mają siano zamiast mózgu. Elbląg wstydzi się za takich kiboli.
 • Nie wpuszczać tych co przeklinają?? To grać przy pustych trybunach?? Jestem za kulturalnym dopingiem, a zarazem fajnie jak młyn jedzie z paniami lekkich obyczajów. Przed meczem u nas "kibice" widzewa stworzyli regulamin wyjazdów, tam czytamy min. że kobiety (partnerki kibiców) nie związane z ruchem kibicowskim nie są mile widziane na wyjazdach i powinny zostać w domu. Ogólnie władze, trenerzy widzewa obawiają się tego meczu, kibice im wmawiają, że z takim budżetem i aspiracjami to powinni z nami wygrać spokojnie ze 0:4 i wracać. Trzeba im pokazać że pieniądze i aspiracje to nie wszystko. Nie lubię kibiców widzewa - ale ich szanuję. Będzie bardzo ciekawie jak dostaną, najlepiej jak Elana w ostatniej minicie meczu. Hej ZKS wygrana jest w zasięgu - jak nie teraz to kiedy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  6
  Pijak z prostej(2019-08-17)
 • Ma być dobry mecz na boisku, i widowiskowy na trybunach. Ps. kto i skąd sędziuje??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Pijak z prostej(2019-08-17)
 • Sędzia jest Grzegorz Kawałko z Białegostoku. Statystyki mówią że sędziował Widzewowi 4 razy Widzew trzy mecze wygrał 1 zremisował, Olimpię sędziował 1 razy i 1 porażka w Grudziądzu 3:0.
 • Chodzi o to by nie sędziował tak jak ten z Torunia podczas meczu z Polkowicami.
 • RobertKoliński Rasizm, antysemityzm i zwykła głupota. Klub powinien zostać ukarany przez PZPN za tego rodzaju wybryki pseudokibiców.
 • @RobertKoliński - ty lepiej zamilcz
 • @RobertKoliński - Z jakiej racji klub ma ponosić odpowiedzialność, że ktoś sobie powiesi płótno z takim napisem. Czy cała społeczność LGBT też ponosi odpowiedzialność za wyśmiewanie się z katolików w Gdańsku?
 • RobertKoliński @KibicOlimpii - Ponieważ nie ma innej możliwości utemperowania przestępczych zachowań tych pseudokibiców - skoro ich koledzy nie chcą sami pozbyć się czarnych owiec ani współpracować z klubem i władzami celem likwidacji rasistowskich, antysemickich i kryminalnych zachowań w środowisku, to do odpowiedzialności należy pociągać klub, który w odpowiedzi powinien albo winnego wskazać (umówmy się, że to nie jest wielka detektywistyczna robota), albo dla rasistowskich kibiców swoje trybuny zamknąć. I rozumiem, że w tym przypadku rasistowski napis wisi poza terenem stadionu, ale nie zmienia to faktu, że każdy taki wybryk powinien być ścigany z całą surowością prawa.
Reklama