UWAGA!

Korki dla Tomka

 Elbląg, Korki dla Tomka

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga, przy współpracy z firmą Cleaner, zorganizowała akcję zbierania nakrętek na zakup wózka dla niepełnosprawnego 17-letniego elblążanina Tomka Talarka. Teraz każdy może pomóc!

– Od wczoraj (15 maja) we wszystkich trzech wybranych przez nas punktach miasta stoją pojemniki, do których można wrzucać nakrętki i plastikowe korki – mówi Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący MRME.
       Te lokalizacje to:
       – Centrum Handlowe „Ogrody” – wejście główne od strony sklepu Komfort
       – Pasaż na Gwiezdnej – naprzeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”
       – Róg ulic Królewieckiej i Robotniczej – przed bankiem Millenium, dojście z tymczasowych przystanków komunikacji zastępczej oraz dojazd od ulicy Królewieckiej.
       – Mamy nadzieję, że wybrane przez nas lokalizacje będą przystępne dla mieszkańców i zachęcą ich do wzięcia udziału w akcji. Nominalnie potrzebujemy 40 ton, ale dzięki dobroci serca wielu elblążan suma ta jest obecnie znacznie mniejsza i staje się coraz bardziej osiągalna – dodaje Agnieszka Mamczarz, radna MRME z IV LO.
       Współorganizatorem akcji jest firma Cleaner, partnerzy to Centrum Handlowe „Ogrody”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” oraz II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Handlowych, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i tam również można oddawać plastikowe nakrętki.
       Kontenery będą wystawione w podanych wyżej lokalizacjach przynajmniej do 31 maja, zbieranie nakrętek w szkołach potrwa do końca roku szkolnego.
       Wszystkie osoby, które potrzebują szerszych informacji na ten temat lub chcą w szczególny sposób wspomóc akcję, np. organizując zbiórkę wśród swoich znajomych, proszone są o kontakt z Oliwierem Pietrzykowskim (tel. 723 477 427, email: mrm@umelblag.pl).
       Więcej o akcji i Tomku.
      

 


      
      

Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący MRME

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No właśnie - dopiero od wczoraj stoją te pojemniki, a w Dzienniku Elbląskim w zeszłym tygodniu napisali, że już stoją, w zeszłą niedzielę obeszłam całe Ogrody za tym pojemnikiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DoReMi(2012-05-16)
 • Pojemniki stały już wcześniej, ale lekkie nieporozumienie Ochroniarzy z Ogrodów spowodowało te zamieszanie :)
 • nowy wózek elektryczny na gwarancji kosztuje 3.100 zł - czy na prawdę nie ma w tym mieście kogoś, kto by go kupił? allegro.pl
 • wersja wypasiona to koszt 7.850 allegro.pl
 • Radni niech zrzutę zrobią. ..
 • Panie przewodniczący MRM. Akcja zbierania korków dla Tomka trwa już kilka miesięcy i zaczęło IV LO, gdzie Tomek się uczy. MRM mogła DOŁĄCZYĆ do akcji, a nie, jak wynika z przesłanych informacji, ją ZORGANIZOWAĆ. Akcja szlachetna i należy ją popularyzować, ale robiąc to w subtelny sposób, a nie zbijać przy okazji kapitał polityczny. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwerty123(2012-05-16)
 • Popieram post powyżej. To smutne. Dlaczego nikt o tym nie poinformował? Ale oczywiście- lepiej przypisać to sobie. Żałosne.
 • W cywilizowanym kraju Tomek dostalby nowy wozek za darmo od panstwa, albo z ubezpieczenia. W Polsce wladza prosi nas o zbieranie na ten cel smieci. Przeciez to jest zenujace. Proponuje zbierac nakretki na pensje naszych radnych.
 • parę miliardów na popękane i spartolone autostrady oraz dla krzyczących związkowców zawsze się znajdzie. opieka zdrowotna w tym kraju to fikcja, tylko haracze płacone na nią to rzeczywistość.
 • Akcja w IV LO to akcja szkolna. MRM natomiast zorganizowało ogólnomiejską. Więc gdzie tu przypisywanie zasług? Czego Wy się czepiacie ludzie? Ważne, że akcja jest robiona z rozmachem i dociera do wszystkich elblążan a nie uczniów jednej szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczeń(2012-05-17)
 • "Tutaj gdzie żyjemy, nie ma słońca Bóg o nas zapomniał"
 • Jeszcze zjechali ich, że akcję zorganizowali. Co za miasto! Najlepiej jeszcze czyjś wysiłek objechać bo jakaś szkoła, w której chłopak się uczy zdobyła się na trud zbierania wśród własnych uczniów. Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Endrju81(2012-05-17)
Reklama